Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tudom jelenteni, ha...

Hol tudom jelenteni, ha elviselhetetlenek a fölöttem lévő lakók?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne higgyétek, higy nem vagyok türelmes ember, de ami sok, az már nekem is sok!


Társasházban lakó, (sokat) dolgozó ember vagyok. Fölöttem másfél éve megszült a nő, most várja a másodikat.


A gyereke folyamatosan ordit, sir, rohangál és csapkod. Mióta járni tud, nincs nap, hogy ne hallgassam órákig a rohangálást. De ez még hagyján, már beleinvesztáltam egy zajszűrős fulhallgatóba, általában az van a fejemen, mikor itthon vagyok. Ami viszont durva, az éjszakák.


Éjszakánként sír a gyerek, és senki nem megy oda hozzá. De komolyan!!! És majdnem minden éjszaka ez van. Van, hogy órákig hagyja fulladásig üvölteni azt a szerencsétlent. Már egyszer felcsöngettem, hogy legyenek szívesek elhallgattatni, ideig-óráig hatott, de megint ugyanott vagyunk, ahol a part szakad.


Mára virradóra is, 2-3-ig visitott, de már úgy, hogy csodáltam, hogy levegőt kap. Dörömböltem, semmit. 2kor felöltöztem, hogy felcsengetek, ki volt kapcsolva a csengő.


Már a sírás határán vagyok, nagyon nehéz napom lesz a melóban, fájnak a szemeim, zúg a fejem. Ráadásul aritmiám van, és mikor éjszaka ezzel felcukkolnak, úgy szúr a szívem, hogy már várom, mikor lesz szívrohamom így 27 évesen... :(


Már végső elkeseredésemben írok ide. Kérlek segítsetek, mit lehet ilyen esetben tenni, kihez kell fordulni?


És már úton a második baba... sokszor már az jár a fejemben, leugrom egy hidrol, komolyan... :(



2017. máj. 31. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem tudsz mit csinálni.

Nem vagy ezzel a problémával egyedül, teljesen tipikus társasházi probléma.

2017. máj. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

a szülõk ezek szerint màr megtették az egyetlen dolgot, amit megtehetnek... füldugó...

õk tudnak aludni, te meg idegeskedj csak amíg nincs ennzo eszed...

egy màsfél éves guerek ha sír éjszaka, azzal sokat nem lehet kezdeni... majd abbahaggya.

2017. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elköltözöl. A rossz szigetelésű panel már csak ilyen bolondokháza. Felettünk egy gyerek sincs (mi vagyunk gyerekkel), de a mi szomszédainktól is készen lennél. Kétnaponta ereszd el a hajam típusú bulit csap, volt hogy legurultak a lépcsőn, beverték a liftajtót... mégis csak távoli zajként érzékelem őket, ha minden nyílászáró csukva van (nyitva elviselhetetlen a lárma), mert olyan jó a szigetelés.


Azért sincs jobb ötletem, mert egy újszülött természetes zajforrás. Egy hasfájós gyerek az anyja ölében is átüvölti az éjszakát, ezért senki nem fog tudni mit kezdeni a panaszoddal, mert élettani.

Persze az nem normális hogy egy 1,5 évest se tudnak megnyugtatni éjszaka (csak ha beteg, akkor ilyen), de mivel jön a második...

2017. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
felettem meg egy tudorakos mar 2eve haldoklik, az alkoholista 30eves mamahoteles gyereke meg 10-15haverjaval neznek meg minden nyamvadt meccset 3s brutal hangos ha goooool!
2017. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöznék, akármilyen nagy macera. Felső emelet, szélső lakás, sokkal kevesebb a konfliktus forrás. Rámegy az egészséged, főleg ha két gyerek fog egyszerre ordítani.
2017. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én neveltem és nevelek gyereket, de szerintem nem normális, ha egy másfél éves gyerek folyamatosan átordítja az éjszakákat, mert akkor annak a gyereknek valami komoly baja lehet.

Egy újszülött az más, ha nincs szerencséje a szülőnek, akkor a baba sírós lesz, de az is elmúlik egy pár hét után.

Én a helyedben - mivel másfél éves gyerekről van szó - beígérném nekik, hogy elmész a gyámhatóságra és bejelented, hogy nem viszik orvoshoz a beteg gyereküket, vagy ki tudja hogy bánnak vele, ha az permanensen ordít éjszaka.

Aztán ez vagy használ, vagy nem!

- ha bérlők a fentiek, beszélj a tulajjal

- ha te vagy a bérlő, költözz el, de ne panelba

- ha te is tulaj vagy, add ki a lakásod bérlőnek és keress 2-3 évre egy csendes albit

- vagy add el a lakást és vegyél valahol egy régi építésűt, mert a panelban mindig ez lesz.

2017. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennyire durva, de hasonló szituációban voltam én is, pihenésről szó sem lehetett otthon.

Elköltöztem. Most egy legfelső emeleti lakásban lakom, alattunk is laknak gyerkőcök, rohangálnak néha, de sokkal nyugisabbak, így én is az vagyok. Most már tudok mosolyogni is rajta. :-)

2017. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja mi lehet ott a baj?

Mert egy egészséges, jóllakott 1,5 éves gyerek, az nem sír éjszaka. Lehet, hogy éhes, mert ezek is valami fényevő szekta lehetnek, a gyerek meg ordít kínjában, vagy van valami kezeletlen betegsége.

A gyámhatóság nem rossz ötlet, még az is lehet, hogy a kicsi életét mented meg vele és utólag nem lesz lelkiismeret furdalásod, hogy közönyös szomszédként nem tettél érte semmit. Azok a kis szerencsétlenek, akik meghalnak, azok is laktak valahol, azok is biztos ordítottak, de senki nem tett semmit.

2017. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. De ez nem panel, ez egy régi építésű téglaház (egyik kommentelő azt javasolta, hog ykoltozzem régibe, hát itt vagyok :( )


Szerintem is valami baja lehet szerencsétlennek. A két unokahúgom a szomszéd szobában nőtt fel, és lám, mégsem keltem ennyiszer éjjel, pesig ők is fogzottak, nekik is fájt a hasuk stb. Szóval itt a szülők valamit nagyon rosszul csinálnak...


Egyelőre szóltam a közös képviselőnek, hátha tud segíteni.


Amúgy saját lakás, de tényleg megfontolandó, hogy eladom.


Aki azt írta, hogy a szülők már megtalálták a megoldást a füldugóval, a gyerek majd abbaahgyja a sírást... hát őszintén, amelyik szülő a saját gyereke mellett bedugaszolja a fülét, és nem megy oda a saját kicsinyéhez éjjel, mikor az sír, akkor az az én szememben nem is szülő!!! Nem mondom, hogy minden nyikkanásra ugorjon, de amikor taknyosra üvölti magát órákon át a saját gyereke, ő meg döglik közben, az azért eleg erős szerintem!!!

2017. máj. 31. 18:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira üvölt éjszaka egy 1,5 éves gyerek (...és rendszeresen!)hogy egy régi építésű téglaházban az alatta levő nem tud aludni, akkor ott tényleg komoly a baj.

Figyeld meg, ott előbb-utóbb ki fog derülni valami!

2017. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!