Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műhely a szomszédban?

Műhely a szomszédban?

Figyelt kérdés

Ha a közvetlen szomszédom ki akarja adni a jelenleg üresen álló műhelyt műhelyként, kell-e a szomszéd, jelen esetben az én beleegyezésem, hogy ott ilyen jellegű tevékenységet végezzenek? (autófényezés, autószerelés, stb..)

Kicsit gombóccá ugrott a gyomrom a hír hallatára és érdekelne, hogy van-e vétójogom ilyesmire, vagy abszolút semmi?



2017. jún. 20. 10:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
49%
nem hinnem hogy van vetojogod.....
2017. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
nincs....
2017. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

DE bizony van!

Kell ugye telephely engedély,és temérdek egyéb papír egy műhely nyitásához,-és itt a szomszéd bizony vétózhat!

2017. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy anno az építési engedélyt milyen tevékenységű műhelyre kapta meg.

Ha rendelkezik erre a tevékenységre érvényes engedélyekkel, akkor nem sokat tehetsz.

Ha mondjuk virágkötésre, vagy rongyszőnyeg varrásra kérte és kapta, akkor sérelmezheted a továbbiakat, de hogy milyen sikerrel...?

2017. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy külön vállalkozói tevékenységre kértek építési engedélyt (ha egyáltalán kértek). A tulajdoni lapon kivett gazdasági épület, udvar-ként szerepel.
2017. jún. 20. 13:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Édesanyámmal beszéltem, ő mesélte, hogy ~25 évvel ezelőtt, mikor keresztapám nyitott autószerelő műhelyt még a második szomszédoknak is bele kellett egyezni a tevékenységbe. Ebből gondoltam, hogy ez még most is működő eljárás lehet.
2017. jún. 20. 13:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én autószerelőm csináltatott a szomszédja felől nagyon dekoratív lamellás kerítést, eléje még tujákat is ültetett, este 6-kor befejezi a munkálkodást és a szomszéd autóját ingyen szereli.

A kerítés így néz ki:

[link]

Nektek is így kellene megállapodni és akkor harag sem lenne a szomszéddal!

2017. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel bérlemény lesz nem gondolnám, hogy a tulaj, vagy a bérlő egy fillért is fog ilyenekre fordítani... Sajnos. Amúgy gyönyörű a kert, minden elismerésem!
2017. jún. 20. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Bérlemény, vagy nem bérlemény, a tulaj dolga a szomszédok nyugalmának a biztosítása, mert a bérlemény hasznát ő fogja húzni.

Ha sor kerül rá, hogy az engedélyetek kell, akkor kössétek ahhoz a feltételhez, hogy ilyen kerítés legyen, különben nem írjátok alá.

... és innentől a labda, az ő térfelén pattog.

2017. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Ez a "hoztam ajándékot meg nem is" szituáció.
2017. jún. 20. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!