Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A csavarhúzó miért csavarhúzó...

A csavarhúzó miért csavarhúzó és nem csavarnyomó vagy behatoltató? Ha egyszer nem csak kicsavarja hanem be is tudja csavarni, a csavart?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Döbbenet, gondolj bele a csavarhúzó meg egyáltalán nem is húzza.
2017. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most melyiket kérdezed, a plusszost vagy a minuszost?

Mert a minuszost tényleg kell tolni ha húzod.Mondjuk a plusszost is...na mind1.

2017. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A sarokcsiszoló miért flex, a kapálógép miért robi... annyi elnevezés van ami nem követi a valós használatot, vagy épp csak kialakult valamiből... nincs mit fennakadni ezen.
2017. jún. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Többnyire követni szokták, és a csavarhúzó is ezt teszi. Meg lehet vele húzni a csavart, hogy ne lötyögjön, hanem belefeszüljön a menetbe.

Viszont hogy a meghúz ige ilyen értelemben miért pont húz lett, azt már én sem tudom. A csavartekerő találóbb lenne szerintem.

2017. jún. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A csavarban (többek között) húzófeszültség ébred, ez tartja össze a kötőelemmel rögzített alkatrészeket. Tehát a csavarhúzó a csavarban húzófeszültséget ébreszt. Ezért.
2017. jún. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Schraubenzieher németül is a húzni hoz kötik (ziehen = húzni pl. ajtót)

de láttam létezik Schraubendreher is csavarforgató ??? :)) ?

2017. jún. 23. 07:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Angolul meg screwdriver, vagyis csavarhajtó. És akkor mi van? :) Ahány nyelv, annyiféleképpen nevez dolgokat.
2017. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!