Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van annak, hogy...

Mennyi esélye van annak, hogy a házunkba belecsapjon egy villám?

Figyelt kérdés
Átlagos utcában lakunk, itt csak emeletes házak vannak, fa tetőtérrel. Az udvarunkon van egy nagy fa. Tőlünk kb. 200 méterre egy kisebb házon van egy villámhárító, és máshol nincs. Mennyi esélye van annak hogy ide csap a villám, ha az utcában csak ekkora, ilyen ház van?

2017. jún. 29. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudakold meg, hogy 100 èv alatt hányszor csapott be a környèken. Kiindulásnak ez már valami.
2017. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nullánál mindenképp nagyobb. Lásd vasárnap Dunaújváros, négyemeletes tégla sorház villám-2db tetőtéri lakás 1:0.
2017. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sík vidéken magányosan álló családi ház méretű épületre néhány száz évente egyszer. Nagyobb lakóházakra néhány évtizedenként egyszer. Településen ezek az idők jelentősen hosszabbodnak.


Ezzel csak az a baj, hogy akinek a házába tegnap belecsapott, azt nem vigasztalja az, hogy ehelyett belecsaphatott volna 300 év múlva is, ésígytovább.

Valamint az átlag értelme eleve nem az, hogy 300 évente egy darab biztosan, hanem azt, hogy 30 évezred alatt kb 100 darab, stb.

2017. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem szaroznék, rakatnék fel inkább egy villámhárítót.

Persze a villámcsapás esélye nagyon kicsi, de ahogy előttem is írták ez nem vígasztalja azt, akinek mégis bevágott a házába.

A villámhárító kifejezetten olyan dolog, amit legfeljebb egyszer "használsz" az életben, de akkor megéri. Fogd fel úgy, mint egy biztosítás.

A házad csak akkor van biztonságban ha a közeledben sokkal magasabb épületek és fák vannak.

2017. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Én úgy tudom, hogy a villámhárító se megoldás... Nem is értem, akkor mire jó...
2017. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A villámhárító ezeket a valószínűségeket egy tizedére-egy századára csökkenti.
2017. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Csökkenti? Épp hogy növeli! A villámhárító felső pontja magasabban van, mint a háztető, vagyis várhatóan egy villámhárítóval felszerelt házba nagyobb eséllyel fog becsapni a villám, mintha nem lenne rá villámhárító szerelve. De pont ez a lényege. Inkább vágjon bele gyakrabban, de ne okozzon problémát (mert a villámhárító biztonságosan elvezeti a talajba az elektromosságot), mint ritkábban, de akkor jó eséllyel viszi a hálózatba dugott fogyasztókat meg akár a tetőt, kecót is.
2017. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárhogy nézem, a kérdés a házat érő becsapási valószínűségről szól. Azt meg a villámhárító csökkenti.
2017. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy jaaa... Úgy jogos :D
2017. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 30. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!