Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lett a FRISS csapvíz...

Mitől lett a FRISS csapvíz sárgásbarna színű a medencében?

Figyelt kérdés
Tegnap felengedtem a medencét vízzel (csapvíz) ekkor még kristály tiszta volt a víz. Ma viszont mikor hazajöttem a munkából akkor már sárgásbarna volt a víz színe mint kb a világos sör. Valakinek valami ötlete, hogy ez mitől történhetett?

#medence #rossz vízminőség #sárgásbarna víz
2017. júl. 4. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Vasas a vizetek. Mármint a csapvizet úgy érted, hogy rendes vezetékes víz, amit isztok is, nem pedig a kerti csapra gondolsz? Pelyhesítőt teszel bele, az összehúzza a vasat egy csomóba, utána kiporszívózod az összegyűlt koszt.
2017. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Rendes vezetékes ivóvízről beszélek. Ha vasas a víz, akkor az előző felengedésnél (múlthónap eleje) miért nem sárgult be a víz?
2017. júl. 4. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem volt valahol a környéken vízcsőtörés? Lezártak, javítottak, utána ki kell engedni a csapot, mert rozsdás lesz a víz.
2017. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint nem volt csőtörés a közelben. De amúgy a rozsdás víz egyből sárga lett volna és nem csak másnap délre sárgul meg. Vagy tévedek?
2017. júl. 5. 14:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a vízműveket kérdezd, hogy mi az az anyag ami a vízben van és napsütés hatására besárgul/barnul.

Nem biztos, hogy őszinte választ fogsz kapni - ezt most az amerikai filmek hatására mondom:) - de mivel ezt isszátok is érdemes lenne bevizsgáltatni valami indifferens szakértővel.

2017. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!