Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valakinek állandó bejelente...

Ha valakinek állandó bejelentett lakcíme (lakcímkártyája) van az én tulajdonomban lévő lakásomra, és hív egy lakatost: "Jaj elhagytam a kulcsaimat! Nyissa ki nekem! " Akkor a lakatos az érvényes lakcímkártya alapján ezt meg is teszi?

Figyelt kérdés

A lakásban én lakom, én vagyok a tulajdonos, a zárat kinyittatni kívánó személy már egy ideje nem lakik ott, NEM tulajdonos, NEM bérlő, ám a magyar törvényeknek köszönhetően mégse lehet kényszerkijelentéssel megszüntetni az állandó bejelentett lakcímét!!!

Kell-e féltenem a cuccaimat, vagy attól félnem, hogy egyik este az én kanapémon találom az illetőt: "Visszajöttem! Nem tehetsz ellene semmit! " felkiáltással!



2017. júl. 29. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Én még nem találkoztam olyannal aki tulajdoni lapot kért volna..... Igen, ki fogja neki nyitni, te meg aztán fordulhatsz a rendőrséghez
2017. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudom, hogy ma már a tulajdonos bármikor kijelenthet bárkit az ingatlanjából és a másik félnek ehhez nem kell engedélyt adnia. Tudnia se kell róla... majd megy a rendőrség és szól neki. Nálunk így volt :D
2017. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

1., A lakatosnak több okból nem èrdemes zajtalanul és gyorsan dolgozni, mert ő inkább abban érdekelt, hogy új zárakat is eladjon, tehàt nem feltétlen fog roncsolásmentesen nyitni.... ezért a szomszédoknam van esélye lebuktatnk a jogsértőt.

2., Ha bejut és vele közös tárgyakat vesz magához "szerez vissza" ezen a rendőrség nem fog tudni könnyen segíteni.... hosszas pereskedés helyett inkább ėrdemes megegyezni, hogy ne is akarjon önhatalmúlag bemenni.

3., Ha ismeretlen tettes törne be az sokkal rosszabb lenne, mert alig lenne nyom a felderítésében és bebörtönzése estén is kicsi az eséky a kár megtérítésére.

4., Ha jogis az aggodalom, fel ldhet szefeltetni olyan kivonulószolgákatis riasztót, amit lakatos nem tud kiiktatni.

Ők jelszavat kérnek riasztás esetén, nem fogadják el a lakcímkártyát.

2017. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Ez a bzi törvény erre is lehetőséget ad,a még ő nem egyezik bele a kijelentésébe.Akkor megy vissza amikor akar.A lakatos meg kifogja nyitni a lakcímkártya alapján,mert mi lenne,ha te mint tulaj kérnéd sürgősen,mert elvesztetted a kulcsaid és addig nem tenné meg, még nem hozol egy papírt a földhivataltól,hogy te vagy a tulaj?Nem az a lénye ,ki a tulaj,ha nem,hogy be van jelentve,vagy nincs.A másik meg,hogy ő hivatalosan van oda bejelentve és ha akarja még hatósági segítséget is kérhet,ha te kiebrudalod,mert 100%-ban joga van ott lakni,terpeszkedni a te kanapédon álló frokkal.Ezt csak már a bíróságon tudod vétózni,ha ő nem hajlandó veled személyesen elmenni az önkormányzathoz,hogy kijelentse magát.

Az öcsémmel mi is megjártuk ezt,de nekünk a végrehajtó volt a bajunk.

Ő az adósságaival kergetett az őrületbe minket,még égre hajlandó volt kijelentkezni.

Ha a végrehajtó nem lojális velünk és nem hisz nekünk,hogy régen nem lakik itt,akkor lefoglal az ő adósságára annyi értéket,abból amiről nincs saját,névre szóló számlánk,és azt amiből biztosan megtérül minden,a végrehajtást kérelmezővel és a végrehajtást végző cég költségeivel szemben.

Az előttem válaszolónak: A rendőrség nem tehet semmit,mert az is ott lakik törvényesen és a tulaj jelentette be,SŐT,még a bitorlónak van joga a hatósághoz fordulni,mert ez az állandó lakcíme és nem albérlő szerződéssel,hogy jogait érvényesítse az ingatlan tulajdonosával szemben.

Na én ezét nem jelentek be hozzám senkit pluszban,még közeli rokont sem.Vissza élhet a jogával.

2017. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

4-es vagyok.Na Ők jelszavat kérnek,mert biztonsági cég.Nincs jelszó,mert ne tudja a bejelentett.Ki hívják a sünöket.Leellenőrzik a központi adatbázisban,hogy valósak e az adatok,és azok valósak,ott lakik.Széttárjak a karjukat és elhúznak.

Még nincs végzés ellene,vagy önként nem jelentkezik ki,addig a lakhatását biztosítani kell.

2017. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Igen, jelszavat kérnek.

Értesítik azt a személyt akivel szerződésben állnak és amíg ő haza nem ér addig senkit sem engednek be.


Ennyi.


Amúgy egyszerű riasztó esetén is, amit nem tud kikapcsolni a lakcímkártyás behatoló már olyan határozott fellépést kíván tőle a gyanús helyzet, hogy szinte biztosan visszakozni fog.

2017. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig egy kicsit is ismeri a törvényt,akkor nem fog visszakozni.
2017. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

"Ez a bzi törvény erre is lehetőséget ad"

Milyen törvény? Ha törvényre hivatkozol, akkor ird le a számát és a paragrafus számot is, mert így hiteltelen.

Ha igaz lenne amit leirttál, akkor ha eladom a lakásomat, 1-2 hónap múlva vissza költözhetnék, mert be vagyok oda jelentve. A lakcím bejelentés nem egyezik meg a birtokjoggal!

2017. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Senkivel nem akarok vitatkozni, esküszöm! ... de én, a tulajdonos, simán ki tudtam jelenteni kényszerkijelentővel a lakásomba bejelentett, de ott nem lakó személyeket.

Az egyik esetben a volt férjemet, a másik esetben úgy, hogy vettem egy ingatlant és utólag derült ki, hogy vagy 8-an vannak oda bejelentkezve, azt sem tudtam, hogy kik.


Arra viszont nincs válaszom, hogyha a lakcímkártyájukkal visszaélnek és hívnak egy lakatost, akkor mi az ábra?

Nem hülyeség a riasztó, nem is kell biztonságtechnikai céghez bejelenteni, ha nem ott lakó akar bejutni és bömböl a riasztó, a szomszéd úgyis hívja a rendőrséget, különösen, ha meg van kérve rá.

Aztán azok majd lekérik, hogy be van e jelentve, vagy sem.

Tehát az első dolog a kényszerkijelentés, a második a riasztó.

2017. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

"Senkivel nem akarok vitatkozni, esküszöm! ... de én, a tulajdonos, simán ki tudtam jelenteni kényszerkijelentővel a lakásomba bejelentett, de ott nem lakó személyeket. "


Így van, tulajdonos bárkit kijelenthet a lakásából.

2017. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!