Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ágyi poloskával kapcsolatban...

Ágyi poloskával kapcsolatban válaszolna valaki néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

A lakótársamnál sok bogár van, én a szomszéd szobában lakom, az elmúlt 2 napba 2 bogarat találtam csak, egyik sem csípett meg.

Holnap jön az irtó, természetesen 2 irtás lesz, minden ágyneműt/pizsamát kimosunk 60 fokon, vasalunk, stb.

Sok forrást olvasgattam, viszont 1-2 kérdés még csak van bennem, amire szeretném tudni a választ.


- A szekrényekben lévő ruhákat, amiket nem hordok, azokat is ki kell mosnom?

- Minden ruhát ki kell mosni 60 fokon? És a finomabb darabok, amik nem bírják a 60 fokot, azokat elég gőzölni? Vagy csak simán kivasalni max. hőfokon?

- Ha én elmegyek valahova aludni, simán odavihetem a ruháimmal a poloskákat, vagy ha tiszta pizsamát viszek, meg persze tiszta ruhákat és előtte átmosom a táskát 60 fokon amibe pakolok, akkor nem viszem át őket? (2 hét múlva elutaznék egy hétvégére, de nem akarom sehova odavinni őket még véletlenül se, igaz én tényleg csak 2 bogarat láttam, amikor felkelek mindig szétnézek, rögtön felhúzom a redőnyt, de sehol semmi, ez a 2 darab volt csak, réseket, lehetséges búvóhelyeket is megnéztem. Tudom, hogy nappal elbújnak, de azért ha reggel felkelek és rögtön felhúzom a redőnyt, látszana szerintem mindig legalább 1-2, ha többen lennének.)

- A holnapi irtás és a következő esedékes irtás között, ami 2 hét múlva lesz, árt vagy használ, ha mindennap körbefújom az ágyat és a lehetséges búvóhelyeket biokillel? (Ezt az irtótól is meg tudjuk majd kérdezni, csak gondoltam hátha valaki jártasabb.)

- Hallottam olyat is, hogy lehetetlen kiirtani, ez ugye nem igaz? Azt tudom, hogy nagyon nehéz, de azért reménykedek mégis, mert bár a lakótársamnál a szomszéd szobában több bogár van, 2 irtás hátha neki is elég lesz, nálam meg ugye alig vannak. Ugye van esély, hogy sikerül kiirtani őket? Nem sajnáljuk rá az időt és a pénzt, semmiképpen nem fogjuk elhanyagolni,ezért is bízzuk rögtön szakemberre, csak olyan rémisztő olyat olvasni, hogy valakinek így sem sikerül. :(


Köszönöm szépen a segítséget előre is!



2017. aug. 2. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A nagy büdös p--csa aki szórakozna ilyennel, irtás meg a tököm, miért nem vágjátok ki az ágyat a francba a kuka mellé ?! Alapos fertőtlenítős takarítás, ruhák kimos, permetező szer bevett, nehogy már maradjon ott valami, senki ne mondja nekem.
2017. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hiába dobod ki az ágyat, az önmagában nem ér semmit. Szakember kell az irtáshoz, én így tudom.

Sokan írják a fórumokon, hogy kidobták az ágyat, újat vettek, aztán abba ugyanúgy beleköltözött.. :/

2017. aug. 2. 17:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert ugye nemcsak az ágyban van jelen, nemcsak oda fészkeli be magát, hanem a közeli résekbe is.
2017. aug. 2. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Persze, hogy beköltözött az újba is, mert maga az ember a koszos, rendesen, normálisan összetakarítani sem tud ! gondolom mindenhol rongyok vannak, szőnyeg, falvédő, aztán már oda is beették magukat a bogarak !! xd ezért írtam, hogy alapos, fertőtlenítős takarítás, chemotoxal lefúj minden, stb..
2017. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az ember nem koszos, felújított lakásba is benne lehet a poloska, 18 hónapig ha nem szív vért, akkor is életben tud maradni.

A falvédős dologba igazad van, meg ha valakinek padlószőnyeg van, az is nehezíti az irtást.

2017. aug. 2. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
* Ez pont olyan balf @szságra vall, mint mikor valakinek bolhás a macskája, kutyája és behurcolja a lakásba, ahol ellepnek mindent.
2017. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pár hónapja volt itt valaki akinek a bolhás macskája teleszórta az egész házat, meg a kertet bolhával. Írta nem tudnak kimenni a házból mert pattognak rájuk már a küszöbön, a lakásban meg halálra csípik őket.

Nekem is volt jószágom, bolhás ( ráadásul panelban), be is tette volna a kaput ha nem tudtam volna kiirtani belőle pillanatok alatt .

2017. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!