Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a panellakás hátrányai?

Mik a panellakás hátrányai?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
60%
Központi fűtés, nagyon meleg, sok lakó (alkalmazkodni kell, lehetnek bunkók), néhány szélsőséges esetben 1-1 igénytelen miatt az egész ház atkákkal, poloskákkal, egyéb rovarokkal telik meg.
2017. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

áthallatszik sok minden a gyerek vinnyogástól a kutyaugatásig, a kib.asz.tt öregasszonyok hangos telefonálásától a szemétledobó csapkodásáig. Ha pisike megkapja a hiper-szuper basszussal ellátott hifijét, akkor nincs menekvés.


Cigarettafüst WC-ből, konnektorból.


Nyáron 40 fokban az egész ház felmelegszik. Napokba telik míg kihűl.


Sok lakás van egybe ezért nagyobb az esély hogy költöznek, új lakó fúr farag, az sok emeleten áthallatszik. Kopácsolás áthallatszik. Ha szerencséd van nem tetves kisgyerekek laknak feletted akiket csesznek a tetves szüleik levinni a játszótérre rohangászni.


Ha kutyasétáltató van az ablak alatt akkor egész nap kutyaugatás. Ha szelektív hulladéksziget, üveggyűjtő akkor egész nap csörömpölés.

2017. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Csak hátránya van
2017. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Lakók zaja, kajaszag terjengése, lift hangossága, bunkó köszönni nem tudó emberek sokasága, fentről érkező cigicsikkek, hangos gyerekek akik képesek rollerozni a lépcsőházban. Stb...
2017. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
81%
Hangos, meleg.
2017. aug. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Én aki aki majdnem harminc évig családi házban éltem, csak az előnyeit tapasztalom a panellakásnak. Persze ez függ, hogy melyik városban milyen környéken van a lakás, az épület.


Nincs kinti munka - a családi ház körül állandóan csak a munka van, nincs megállás.


Sokkal kevesebbért luxuslakást lehet a panellakásból csinálni.Amennyi pénzből felújítod a tetőt egy családi házon annyiból meseszépen berendezed és felújítod a panellakásodat. És akkor még nem beszéltem mennyivel drágább fűteni vagy hűteni a családi házat. Csak összehasonlításként: amikor családi házban laktam a rezsim kb. 50.000 körül volt vagy több, most 25.000 vagy kevesebb körül, úgy hogy nyugodtabb vagyok, több idő jut minden másra amit a kert és az egyéb munka vitt el a családi ház körül. Szép erkélyem van a lakáshoz ha a levegőre vágyom, de mondom ez nagyon függ a környéktől is, ugyanúgy ahogy a családi házas is. Aki a melegre panaszkodik, van klímaberendezés is a világon, és egy kis két szobás panellakásban sokkal olcsóbb mint egy háromszobás családi házban.

2017. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Az előzővel ellentétben én évtizedekig lakásban éltem s inkább vettem egy erősen átépítendő házat 2 falu között, mintsem lakásban lakjak még egyszer.

Ez nagyon egyéni, mások a szempontjaink. Én a kertet a legluxusabb lakásért sem adnám. Jó, néha dolgozunk benne, de nem vészes, a szomszéd úgy megoldotta, hogy itt se lakott, csak néha jött. De határozottan munkát jelent, persze nem mindegy, hogy veteményes, fű vagy egy ősfenyves van a kertben, utóbbival el nem tudom képzelni, hogy munka legyen.


Lakásban áthallatszik a szomszéd és nemszeretem emberekkel találkozunk az eleve sivár lépcsőházban. A közös ló pedig, jaj... Összejövetelek és döntések, rengeteg pénz kifizetése, mert azt szavazták meg, bár szerintem nem értelmes, borzalmas. Szeretem, ha csak építési szabályok s anyagi lehetőségek korlátoznak, nem egy csomó más ember eltérő véleménnyel.


A hőmérséklet is ott van. A párom anyja lakásban él, pár éve jól leszigetelték. Sosem alszunk ott, mert iszonyú. Télen-nyáron pokoli meleg van az én szempontomból (nem bírom a hőséget). Oké, ezt egy klíma megoldhatja (mert télen az ablaknyitás csak megfázít. de milyen beteg már télen klímával hűteni?), de engem nagyon zavarna még úgy is.

A rezsit nem tudom, de az én házamban igen alacsony s villannyal fűtök. Persze a szigetelés sokba került. Ez soktényezős dolog.


Ja, lakásban (hacsak nem galériázható) nincs lépcső, persze a legtöbb házban sincs. Lépcsőrajongók vagyunk a párommal :)


Biztos van még kismillió egyéni dolog. Nyilván nem lehet megmondani, a ház vagy a lakás jobb, hiszen mindenkinek más a prioritásrendszere.

2017. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Maga a lakás bizony szr, totális kényszermegoldásból épültek, de a panel házak általában központi helyen vannak, jó a közlekedés, iskola, orvos helyben van.

Ezt át kell gondolni, mert hiába laksz csodás, nyugodt, panorámás telken a város szélén, ha egy zsemléért is kocsiba kell ülni.

2017. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Eddig egyszer voltam kénytelen átmenetileg panelban lakni, ezeket tapasztaltam. Amik hirtelen most eszembe jutnak:


Ha nincs szigetelve a ház, nyáron megsülsz.

Ha nem szabályozható a fűtés, télen csak nyitott ablaknál lehet aludni.

Minden zaj áthallatszik. Pl az is ahogy a szomszédban szexelnek.

Általában nem a legtehetősebb emberek költöznek ilyen lakásba. Ezért sok az "érdekes" alak. Kisebbségiek, alkeszok, félhajléktalanok, stb...

Sokszor este 10-kor jut eszébe valakinek, hogy ezt-azt fel kéne fúrni. Gyakran úgy remegnek a falak a fúrástól, hogy majd' szét esik a ház.

Sokan vannak összezsúfolódba egy házba. Ez által a közös helységeket senki nem éri magáénak. Sokszor van kosz, szemét, rongálások. Ez főleg egy nagyobb tíz emeletesre igaz.

Sokan tartanak kutyát. A kutyákat mindig a bejárat körül hugyoztatják. Ezáltal főleg nyáron iszonyat bűz szokott lenni a kapunál.

Bogarak, ágyi poloskák, egyebek...

Mindig van egy buzgómócsing közös képviselő, aki miatt állandóan lakógyűlésezni kell. Ezeken a gyűléseken mindig általános téma, hogy a tető beázik, a liftet fel kellene újítani és a rendszeresen közös költséget nem fizető lakók tartozását ráverik a rendszeresen mindig pontosan fizetőkre.

Ezek a házat jellemzően 30-40-50 éve épültek. Ha nem újították fel őket rendszeresen bizonyos időközönként, elég lepukkant az infrastruktúra.

Kb ennyi.

2017. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Én százszor inkább dolgozok a ház körül mint hogy egy lakásba senyvedjek. Már a sivár lépcsőházaktól emegy az életkedvem
2017. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!