Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni kötni....

Szeretnék megtanulni kötni. Mit szerezzek be hozzá és mennyit? Pl sálhoz.

Figyelt kérdés

Van ismerősöm aki meg tudja mutatni a kötési mintákat, de tanácstalan vagyok, hogy mit vegyek meg hozzá?

Az első célom pár egyszerű stilizált formájú játék a fiamnak, esetleg sál vagy ha nagyban gondolkodok - pléd.


Példa:

[link]

[link]


Milyen kötőtűvel kezdjek ezekhez? Milyen mennyiségű fonal kell mondjuk egy sálhoz? Körülbelül...



2017. aug. 18. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A maci kötéséhez gyakorlat kell.

A sálat beszéld meg az ismerősöddel. Vékony vagy vastag fonalból akarod a sálat? Milyen szélesre és hosszúra? Milyen mintával akarod kötni? Ezek mind fontosak az anyagszükséglet elbírálásához. Kötőtű mérete a fonalnak megfelelő, rajta van a fonal papírján.

Javaslom, hogy először olcsóbb fonalat vegyél.

2017. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én régen kötögettem, de már meguntam. Először vegyél közepesen vastag olcsó fonalat, hozzá kötőtűt. Tanuld meg a sima, fordított szemek kötését EGYENLETESEN. Ezt gyakorold, akár többszöri visszafejtéssel. Ha stabilan tudsz sima mintát kötni, jöhetnek a bonyolultabb dolgok. A csavarmintához, egyéb díszmintákhoz soronként kell számolni a szemeket és közben egyenletesen kötni. Kell hozzá kézügyesség és gyakorlat.
2017. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!