Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A földhivatal ad másolatot a...

A földhivatal ad másolatot a házammal szomszédos ház tulajdoni lapjáról?

Figyelt kérdés
A település jegyzője azt kéri én kérjem ki, mert nincs lakó nyilvántartás. Nem tudják ki a tulajdonos, aki 2 éve nem enged be a házamat javíttatni az ő telkén fekvő részen. Én szólítsam fel tértivevényes levélben, és ha nem válaszol rá, akkor intézkednek.

2017. aug. 18. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ad. Elkérik a személyi igazolványodat, mondod a helyrajzi számot, vagy a lakcímet, kinyomtatják, kifizeted.
2017. aug. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Letöltheted netről is, ha van ügyfélkapud.
2017. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen település az, ahol nem tudják, hogy melyik háznak, ki a tulajdonosa?

Ilyet még nem is hallottam!

Te viszont tudod ki a tulaj, mert azt mondod, 2 éve nem enged be valaki a telkére.

Egyébként az ügyfélkapun keresztül megnézed, ha csak a neve és címe kell, le sem kell töltened.

Megjegyzem, a mi nyaralónk mellett volt egy évek óta lakatlan ház, mi átmentünk (létra), kijavítottuk a saját házunkon a javítanivalót és kész.

Nem állítom, hogy a legszabályosabban jártunk el, de hatékony volt az biztos.

2017. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A telekhatárra épített házaknál fél métert biztosítania kell a szomszédnak a házfal, tető, karbantartására.

Ez nem szívesség, hanem kötelező!

Ebben senki nem akadályozhat, akár rendőrrel is odamehetsz.

2017. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző: erről a fél méterről tudnál linkelni jogszabályt?

Még nem hallottam ilyent, értelme se nagyon lenne. Ha egy létrát kell a falnak támasztani pl. esőcsatorna javításához, akkor azt olyan 1-1,5 m-re kell, nem 0,5 méterre. Plusz még ennél távolabb kell menni, ha fel akar menni az ember.

Karbantartás esetén a munkához szükséges helyet kell biztosítani. Természetesen, a karbantartás során a feltétlenül szükségesnél nagyobb kellemetlenséget nem szabad okozni a szomszédnak, az esetleges károkozást meg kell téríteni.


Kérdező: ha nincs ügyfélkapud, a földhivatalban a betekintés ingyenes, csak egy adatlapot kell kitöltened. Leírod az adatokat, és kész, nem költesz rá egy forintot se.

Ha nem tudod a helyrajzi számot, akkor térképen (monitoron) megkeresheted az adott házat, és leírhatod a helyrajzi számot.

2017. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Ne haragudj, de nincs kedvem böngészgetni.

Heves megyében volt nyaralónak használt lakóházunk, az ottani önkormányzatnál mondták. Ott minden régi ház telekhatárra épült, feltételezem, hogy ők tudják.

Nyilván, ha 80 cm-re lóg ki a létra, vagy állványozni kell, akkor nem visz el a rendőrség.


Ezt igazolja az is, amit találtam a szomszédjogról, ami mérettől függetlenül jogot biztosít a kérdezőnek a karbantartásra.


„5:25. § [A szomszédos telek igénybevétele]


(1) Ha közérdekű munkálatok elvégzése, állatok befogása, az áthajló ágak gyümölcsének összegyűjtése, az ágak és gyökerek eltávolítása céljából vagy más fontos okból szükséges, a tulajdonos kártalanítás ellenében köteles a földjére való belépést megengedni.


(2) A tulajdonos a szomszédos földet kártalanítás ellenében használhatja, ha ez a földjén való építkezéshez, bontási, átalakítási vagy karbantartási munkálatok elvégzéséhez szükséges.”

2017. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, ezek a tények.

De a fél métert szerintem valamivel kevered. (Vagy az önkormányzati dolgozó keverte.)

Pl. a házak eresze szokott a telekhatárra kerülni, a fal ebből kifolyólag fél méterrel bentebb van. Tehát a szomszéd háza hátánál egy fél méter még az ő tulajdona. De ez független a munkavégzéstől.

2017. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!