Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Közös tulajdont meg lehet...

Gabesz077 kérdése:

Közös tulajdont meg lehet valahogy szüntetni?

Figyelt kérdés
Amennyiben egy ingatlan közös tulajdonban van (apa és fia), de az egyik el akarja adni, a másik pedig nem nem, akkor jogilag lehet valamit csinálni? (Azon kívül, hogy a felélt, vagyis csak az ő részét adná el, mert szerintem fél házat nem nagyon ehet eladni)

2017. aug. 19. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
aki nem akarja eladni az kivásárolja a másikat
2017. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A közös tulajdon megszüntetését bármelyik tulajdonostárs kérheti a bíróságtól.
2017. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

#2

Kérheti, igazad van, de akkor rendelkeznie kell annyi összeggel, hogy kivásárolja a másikat.

Ha a bíróság nem tud olyan döntést hozni, hogy egyikük kivásárolja a másikat, akkor az árverezés mellett dönt, ami a legrosszabb megoldás, mert lehet nem kapják meg azt az árat, mint amennyiért esetleg egyénileg el tudnák adni.

Kis értékű ingatlan esetén azt is mérlegelik, hogy a fél ház árából tud e valaki másik lakást venni, mert nem cél a hajléktalangyártás.

Más:

Gondolom itt az anya elhunyt, így lett a félház örököse a fiú.

Csakhogy ilyen esetben az apának haszonélvezete van a fiú részére és így már nagyon húzós eladni, mondhatnám, hogy lehetetlen.

2017. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Mivel nem tudjuk a valós helyzetet: Az ingatlan fele plusz a felesége tulajdonának a fele is az apának jár. A fiú csak az anya tulájdonának a felére jogosult.
2017. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem hunyt el az anya, csak elváltak, így az ő része ajándékozással a fiúé lett, a másik fele meg maradt az apáé.

A helyzet a következő. Az apa nem akar lemondani a házról, de annyi pénze meg nincs hogy, a fia részét kifizesse. A fiának viszont van annyi pénze, hogy megvegye az apja részét, és meg is venné, de ő meg nem akarja eladni, mert ragaszkodik a házhoz... De a fiának az is jó lenne ha az apja ki tudná fizetni, de nem tudja.

2017. aug. 20. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Nos, ha ki tudod fizetni apád részét, akkor indíthatsz közös tulajdon megszüntetése iránti pert.

Azzal a bíróság nem foglalkozik, hogy apád ragaszkodik a házhoz, mert ha nem ragaszkodna, akkor nem lenne szükség a perre.

Ezt persze csak abban az esetben érdemes meglépned, ha apáddal amúgy is meg akarsz szakítani minden kapcsolatot, mert a per végén úgyis az lesz.

Egyébként a te félrészedre kérhetsz tőle bérleti díjat addig is.

2017. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És az bíróságon ilyenkor kell valami nyomós indok/bizonyíték hogy miért is akarom ezt meglépni, hogy meg legyen szüntetve a közös tulajdon?

vagy a másik fél ezt valamivel meg tudja gátolni esetleg?

2017. aug. 20. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy milyen nyomós érvre gondolsz, de annál nyomósabb érv nem létezik, hogy van egy félingatlanod, ami jelen állapotában 50%-ban csak a pénz viszi, vagy vinni fogja (javítások, felújítások stb.) és nem tudsz benne lakni.

Jogod van az önálló életre és ahhoz vagy az egész ház kell, vagy a felének az ára.

2017. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Közben megkerestem neked ezt, szerintem ebben minden benne van.

Nem láttam benne olyasmit, hogy indokolni kellene, de éppen csak átfutottam. Te majd figyelmesebben olvasd!:)


[link]

2017. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!