Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora tőke...

Szerintetek mekkora tőke kellene egy önellátó háztartás kialakításához?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy kertbe zöldségek/gyümölcsök termelése. Ezek befőzése, eltevése, fagyasztása

Sajtok, joghurtok készítése. Lekvár, szörp főzés. Kenyér sütés.

Illetve állat tartás, tyúk, disznó, kecske.


2017. aug. 28. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy képzeled egyébként munka mellett megtermelni az ételt? Vagy úgy gondoltad nem is dolgozol csak elég kertészkedni állatot tartani?
2017. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van egy kisebb vállalkozásom ami havi szinten kb 150 e ftot termel. Illetve a férjem keresete ami 250e ft havonta.
2017. aug. 28. 15:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez nekem itthoni munka.
2017. aug. 28. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok millió, és hozzáértés, gépesítés, rengeteg munka. Ha rossz az időjárás, akkor nem lesz termésed.
2017. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem . Azért mert vannak akik azt hiszik tele vetik a kertet tartanak 20 tyúkot két disznó és akkor már dolgozni se kell. Nyilván alap hogy kell egy kutat fúratni mondjuk ötvenért kell hozzá norton és szivattyú 50-60 ezer kb. A többinek mindennek megvan az ára csirke kecske gyümölcsfa. Nyilván ezeknek ól is kell ha nincs. Az meg már pár százezer ha csináltatod és nincs semmi bontott anyagod. Mert disznónak nem tákolhatsz deszkából. Innentől kezdve megtérülésről kár is beszélni. A termény is drága. Mi is csak azért tartunk baromfit mert sokkal jobb az itthoni mint a bolti. Házi kakast tyúkot nem is kapsz boltban. Néha árulnak itt ott tanyasi kakast pl de az csak illúzió semmi köze a kapirgálós kukoricán hízotthoz. Szóval ha megnézem itthon az óljaimat a terménytárolómat biztos kellene fél milla ha saját magamnak újra építeném mind. De akkor mindent én csinálok.
2017. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pusztán vegán háztartás könnyen megoldható. Az állattartás problémásabb, 1kg hús kitermelése 7-10kg gabonát igényel.


Egy csupán növényi étrenden 1000-1500 m2 termőterület elég az önállósághoz.


Állatokkal számold ennek az öt-hatszorosát legalább.

2017. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt akartam én is írni, amit a hatos.

De még így is necces, hiszen pl hogy állítasz elő házilag cukrot a lekvárhoz?

Kb egy tanyára lenne szükségetek, onnan bejárni dolgozni viszont plusz költség.

2017. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: mondjuk a lekvárhoz a cukor a legkevesebb, azt talán meg lehet venni. Ha mást nem meg cukorrépa :)))
2017. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: persze, meg lehet venni, de akkor nem önellátó. Ennyi erővel a sajtot is megveheti :). Persze lehet hogy mégsem teljes önellátásra gondolt a kérdező, ezt jó lenne tisztázni, főleg ami az állatok takarmányát illeti, hiszen annak kell a legnagyobb terület.
2017. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!