Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fúrt kút (80m-es) vagy a...

Fúrt kút (80m-es) vagy a csapvíz jobb?

Figyelt kérdés

Megérheti-e függetlenedni, vagy bekötve hagyni a vezetékest, de csak nagy ritkán használni, pl. áramszünet esetén (szivattyú áramos)? 1 évig 80m-es fúrt kút vizét ittam egy tanyán, bajom semmi nem lett tőle... volt egy másik is, a 60m-es, attól sem. Mosó- és mosogatógépre, vízvezetékekre hogy hat a kútvíz? Melyik keményebb?

Engem speciel zavar, hogy csapvízzel húzom le, és azzal fürdök, egy csomó energia meg elment rá míg odaért.



2017. aug. 31. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

20k körül van egy bevízsgálás, ebben kapsz biológiai, kémiai szennyezés infókat és keménységet is.

Én is megépítettem a telken a dupla rendszert (wc, locsolós csap)...

2017. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Laborba tudják bevizsgálni. És kérdés, hogy hol fúrod, vagy milyen jellegű vizet tudsz nyerni (karszt vagy talajvíz). A vezetékes víz is hasonló helyről kerül a vízhálózatba, de a hálózat miatt fertőtleníteni kell rendszeresen, viszont mindig ellenőrzik a minőséget. A fúrt kút vizét te nem vizsgáltatod be olyan sűrűn. Van ahol nem igazán jó inni a kútvizet, van ahol nincs probléma vele.
2017. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Fúrt kutam van,60 m mély.Több mint 20 éve hétvégi telken használjuk tavasztól őszig .A hálózatot be sem köttettük.

Még senkinek sem lett baja tőle .A nyári nagy melegben sem szürkül a klórtól,mint a hálózati .

2017. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Klórtól nem is fog szürke lenni, sem fehér. Az nem klór, sose volt az, nem tudom honnan sikerült ezt a hülyeséget a köztudatba hozni soktízévvel ezelőtt.
2017. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!