Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, van értelme...

Mit gondoltok, van értelme ennek az "ingázó" életmódnak, megéri ez?

Figyelt kérdés

A családommal évek óta egy budapesti agglomerációs településen lakom és most hamarosan el fog kezdődni nekem az egyetem. Most leszek elsőéves és bár még nem tudom biztosra, hogy hogyan fog kinézni az órarendem, de előreláthatólag egy héten lesz nem egy olyan nap, amikor este 8-ig is bent kell lennem akár az intézetben az előadások hallgatása miatt. Mivel én tömegközlekedéssel (volánbusszal) járok, ezért általában este 20:00 után már csak óránként járnak a buszok és az ilyen feltételeket nézve akár este 10 is lenne, mire hazaérnék ahova lakom, ami nem éppen a legbarátságosabb időpont, pláne ha másnap ismét reggel 8-ra kell mennem és még tanulnom is kell.


Éppen ezért egyre jobban azon gondolkozom, hogy valószínűleg azt fogom csinálni, hogy amolyan "ingázó", félig önálló életmódot fogok folytatni, ugyanis szerencsére a nagyszüleim (mindkét szülő részéről él még legalább 1-1) Budapesten laknak (nem olyan messze az egyetememtől, mint én) és arra gondoltam, hogy hét közben valamelyikőjüknél laknék, hétvégente meg hazautaznék és nagyjából így nézne ki egy hét. Kollégiumban nem szívesen laknék (az se lenne közelebb, mert valahol Pest külső határában van kint), albérlet meg nem egy olcsó dolog és a szüleim nem szívesen örülnének annak, ha a fizetésük egy része arra menne, hogy havonta legalább 100-150.000 Ft-t fizetnének a lakhatásomért, csak azért mert a hét egyik felében nem velük laknék, pláne úgy, ha csak egyedül élnék és nem lakna velem még legalább 1 ember, akivel osztozni lehetne a bérleti díjon. Szóval még tűnik nekem a legrelevánsabb megoldásnak, mert meleg helyen lennék, csöndbe tudnék tanulni, ha kell ott van esetleg nekem segítség, de összességében igyekezném egyedül intézni a dolgokat.


Van aki hasonló cipőben van (vagy volt)?



2017. szept. 3. 13:13
 1/8 A kérdező kommentje:
*ez tűnik
2017. szept. 3. 13:17
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Először tapasztald ki. Én olyan karra jártam, ahol az átlagosnál jóval több óránk volt, de azért az este 8-ig bent ülés ritka volt. Az előadásokra nem kötelező bejárni, és a nagytöbbség nem is jár be minden egyes előadásra.
2017. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, mennyi idő alatt érsz be az egyetemre. Ettől függetlenül, a hosszú ingázás nagyon megterhelő, még akkor is, ha nem fogsz minden nap estig az egyetemen rostokolni. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki a nagymamánál lakott suli időben. A mama örült a társaságnak, neki pedig nem kellett kollégiumban lakni.
2017. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Jó az elgondolásod, sőt teljesen logikátlan és gazdaságtalan lenne minden más egyéb.
2017. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én székesfehérvárról ingázom vonattal minden nap munkába és főiskolára Bp-re... nem egy leányálom, de azért nem tragédia...

Mondjuk én 30 múltam és én már tudom milyen szarul egyedül élni és van hozzá megfelelő motivációm.

2017. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés. A szülők pénztárcája szabja meg a lehetőségeidet. Nekem nem volt ilyen gondom. Egyedül voltam, mint az ujjam, és oda mentem lakni, ahol éppen a dolgaim megkívánták.
2017. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 8 évig voltam kollégista. Azt is mondhatom, h. szerettem. A középiskolás kolis szobatársaim máig a legjobb barátnőim (25 éve kerültünk össze), az egyetemen is jó szobatársaim voltak, nincs okom panaszra.

Egyedül nevelt az anyukám az öcsémmel, nem volt opció az albérlet egyetemen sem. Sőt, ha nem vettek volna fel állami képzésre, akkor el kellett volna mennem előbb dolgozni, h. a legyen a fizetősön tandíjra pénz...

Igaz, így is minden nyarat végig(!)dolgoztam 15 éves koromtól kezdődően.

2017. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad le a legfontosabbat, azt hogy mennyi az út.


Amúgy meg aki járt egyetemre és nem szemellenzős valamilyen oknál fogva az nagyon jól tudja: ilyen sok szabadideje a büdös életbe nincs többet, mint egyetemen. Szóval ne aggódj attól, hogy este 8-ig lesznek óráid, meg hogy az ingázás miatt nem fogsz tudni tanulni. A legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy 3, maximum 4 nap lesz órád egy héten és az első pár hét után úgyis kihagyod az előadásokat.

2017. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!