Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új parketta lerakása?

Új parketta lerakása?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ebben nagyon otthon, de azt tudom, hogy majd újra szeretném parkettáztatni a szobámat (9,61m2). Most a régi típusú parketta van lerakva, ami már eléggé megviselt, illetve a színe sem tetszik, mivel sötétebb barnás árnyalatú, a szobám pedig eléggé félhomályos, szinte soha nem süt erre az oldalra a nap, ezért is szeretném ezt kompenzálni a világos színekkel. Nézegettem pár oldalt, és számolgattam, hogy mennyibe kerülhet újra parkettáztatni, és olyan 50 ezer ftra jött ki, de ez mind csak kb. Illetve az sem mindegy milyen parketta lesz lerakva, mert mindenképp olyan kell, ami bírja ha táncolnak, ugrálnak rajta, mert itthon elég sokat gyakorlok. A kérdésem, hogy mennyibe kerülne felszedetni a régi parkettát, kiegyenlíteni a talajt, majd lerakatni egy jó miőségű új parkettát? És tudnátok ajánlani megbízható céget? Előre is köszi a válaszokat!

#szoba #otthon #parketta #padló #parketta lerakása
2017. szept. 3. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha táncolni, ugrálni szoktál rajta, akkor jó minőségű, kerámia lakkos parafa padló lenne a legjobb. Ez viszont nem olcsó, 8-10 ezernél kezdődik az ára négyzetméterenként. Van belőle ragasztós és klikkes. Ennél olcsóbb a szalagparketta, előnye, hogy többször felújítható, csiszolható, újralakkozható, könnyebb lerakni, mint a hagyományos parkettát. A laminált padlót nem ajánlom.

Maga az aljzatkiegyenlítés nem egy drága mulatság, különösen ekkorka szoba esetében, inkább az a kérdés, hogy a mostani parketta alatt mi van. Régi lakásokban, házakban sokszor misungba ágyazott párnafákra van szegelve a parketta, ha nálad is ez a helyzet, akkor sokkal nagyobb a meló, ki kell szedni az aljzatot, párnafákat, leszigetelni, betonozni, erre az aljzatkiegyenlítő, és utána lehet burkolni. Ennek nem kezdenék neki egyetlen szobában, max egy komplett felújítás részeként, az összes helyiségben.

2017. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól leìrtak mindent.

Ha a parkettád nem mozog, nyikorog, akkor talán ragasztott ès nem szegezett. Ez utóbbit rakták párnafára. Ha nem mozog ès nyikorog, èn előbb hìvnèk egy parkettást ès megtárgyalnám vele az ùjracsiszolást, nèzzen át mindent rajta. A szìne sztem világosabb lesz, ezt is megmondja neked. Nálam is sötètbarna volt, ùjracsiszolva pedig szèp világos lett.

2017. szept. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a 9,61 m2 baromi kevés táncolni.(kb 3,3m x 3,2 m ami még be is van bútorozva)

Mennyi hely marad? Másfél m2?

Tegyél a szobádba valami szép, világos jó minőségű laminált padlót és táncolj másik helyiségben, ahol hely is van.

2017. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, lehet, hogy csak újracsiszoltatom akkor, mert ez így nagyon sok macera és pénz. Egyébként van nekem helyem táncolni, ugyan nem sok, de éppen elég mivel beépített szekrényeim vannak, azok nem foglalnak helyet:D
2017. szept. 4. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!