Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kismegszakító cseréje mennyibe...

Kismegszakító cseréje mennyibe kerül? (panel lakásban)

Figyelt kérdés
Tegnap volt nálam egy villanyszerelő (más miatt), és javasolta, hogy cseréljem le a lakásban a "kismegszakítókat" (ha így hívják). Azt mondta az anyagár kb. 2000 Ft (erre rákerestem a neten, tényleg kb. annyi lenne), plusz a munkadíj 15.000. Nem vagyok szakember (nyilván), így nem tudom, hogy ez mekkora munka, csak nekem hirtelen kicsit soknak tűnt. Budapestről van szó. Reális ár ez?
2017. szept. 8. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Nos, a kismegszakítók már 5-600Ft-tól/db. elérhetők, és ezeknél az olcsóbb sem rosszabb a drágáknál!

A munkadíj viszont brutális, ha belegondolok, hogy max. egy óra alatt elintézhető a meló.

2017. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Miért kellene lecserélni????

Még nem billenőnyelves,hanem nyomógombos?


Én megvenném a megfelelő értékűt, pl. a Mixvill-nél(van 3 boltjuk,és olcsók)

Azután feladnék egy hirdetést a Jófogáson,hogy keresek szakembert,aki x db. automatát kicserél itt~és itt.-árajánlatokat kérek.

Szinte minden javítást,amit nem tudok megcsinálni,-így intézek.

2017. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá (nőből vagyok :) , és még viszonylag fiatal is), így én is sokszor félek, hogy átvernek/át akarnak verni. Nézegettem közben máshol is az árakat, villanyszerelő cégek is ennyiért, vagy még drágábban vállalják... :/ De ez a tipp jó, kedves második, köszönöm!

Azt mondta ez a tegnapi ember, hogy azért lenne érdemes lecserélni (amúgy nem gombos, hanem billenőkapcsos), mert egy kicsi szekrényben vannak a falon, és a szekrény ajtaja meg van "kormolva", vagy micsoda :D , tehát fekete egy foltban, és szerinte azért, mert régi a biztosíték (vagy mi ez). Tényleg nem értek hozzá, 4 db van összesen, 3 egyforma, és egy másmilyen, a szerelő szerint a "másmilyen" régebbi típus, mint a másik 3. Nekem amúgy nincs vele gondom, szerencsére nincs semmilyen elektromos probléma a lakásban, de mivel nem értek hozzá, így nem tudom érdemes-e, kell-e cserélni.

2017. szept. 8. 14:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha jogkövető tisztességes vállalkozó csinálja, aki megfizeti az adót, garit vállal, stb., akkor az annyi és ez még jó ár.

Ha fusiban mondott ennyit, akkor picit lehúzós.

2017. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Normális villamos boltba vedd meg (csak ne a mixvillnél!). De ha megfelelő áron hozza a vill szer, akkor nyugodtan rábízhatod. A csere nem rossz áron van, de időben ez max. negyed óra és kész.
2017. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi a baj a Mixvill-lel?

Én tavaly az egész lakásfelújításom elektromos részét tőlük intéztem(Szeged)

A többi nagykertől is olcsóbb volt.

2017. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És mi van,ha a fekete folt egy meglazult csavar miatt van, ami a rosz érintkezes miatt melegszik?Az uj kismegszakitok más helyre kerűlnek,a javitás pedig az érinkezö felűlet megtisztitása és a csavar meghuzásával megoldhato.Csakis szakember által de reális költséggel.
2017. szept. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az uj kismegszakitók nem kerülnek más helyre!

A panelokban lakáselosztók vannak. Az áramtalanítás után a régieket ki kell kötni, a helyükről kipattintani, az újakat bepattintani és bekötni. Seperc alatt megcsinálható!

2017. szept. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 as válaszoló , szerinted mindenképpen a kismegszakitokat kell cserélni, akkor is , ha egy csavar meglazult, és nagyobb teljesitményfelvétel esetén melegszik? Vagyis hadd, költsön el 17 - 20 eFt -ot, a ki bekattintgatások mellett az esetleges érintkezö tisztitása,és a csavar meghuzása böven elfér a munkadijban.
2017. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Albert-Misi!


-A kismegszakító csere NEM az én javaslatom volt, hanem a kérdező kért véleményeket a szükségességéről-áráról!! Már, -ha tudsz írott szöveget értelmezni!

-A szakember a lazulásos-égéses bekötéseket -ha már égett- nem tisztítgatja-vakargatja, hanem cseréli!

-Egy szóval sem említettem, hogy "költsön el 17 - 20 eFt -ot, a döntés úgyis az ő ügye!


Egyébként meg, -nyasgem!

2017. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!