Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelben kutyagondok. Kihez...

Panelben kutyagondok. Kihez fordulhatunk?

Figyelt kérdés

Heti szinten tobbszor az egyik kutya vagy a liftbe,vagy a foldszinten a lift ele pisil.a gazda siman otthagyja.eleg undorito es bosszanto.

Hiaba irtak mar ki tobben,hogy legalabb takaritsa fel,nem volt valtozas.4 kutya van a l.hazban,es van 1 tippunk,hogy melyik az.

Ezen kivul rettento agressziv.ahogy meglat barkit,egybol ugat es ugrik.alig birjak megfogni.

Gyerekek is laknak itt,eleg sok.nagyon veszelyes ez a kutya.

Ha a gazda nem hajlando valtoztatni akkor kihez fordulhatunk?


2017. szept. 17. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a pisit kifogásolhatod a közös képviselőnél.

A kutyatámadás pedig - ameddig csak úgy gondoljátok - nem szankcionálható.

Nyilván pórázon megy a kutya a gazdájával, az, hogy ugat még nem támadás, még ha te félsz is tőle valamiért ez ellen semmit nem tehetsz.

Majd ha póráz nélkül gazdátlanul csavarog a házban, miközben a lakókat támadja, akkor lehet szólni a rendőrségnek.

2017. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
A kerületi polgármesteri hivatal megfelelő osztályához (sajnos nem tudom a pontos nevét), esetleg magához a jegyzőhöz. Viszont tapasztalat: amíg konkrét kutyatámadás nem történik, addig nem foglalkoznak vele (sajnos ez a valóság, bármilyen szomorú). Bár első körben szerintem a közös képviselő kötelessége lenne gondoskodni a hozzá beérkező probléma kivizsgálásáról, megoldásáról.
2017. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Jó lenne, ha végre ez a "házmesterszemlélet" megszűnne és mindenki tudomásul venné, hogy a közös képviselő nem hatósági személy, nem a ház csendőre!

Arra szerződött, hogy a ház adminisztratív ügyeit intézze, meghibásodás esetén szerelőket hívjon, szerződjön háztakarítókkal, télen a hólapátolókkal, ahol kert van, ott kertészekkel, összehívja a közgyűlést, elszámoljon a közös költséggel.

Ennyi a hatásköre és nem több!

Van ahol ezt külsős cégek végzik, azokhoz sem lehet menni egyéni tyúkperekkel.

A lakók perpatvarait a lakók intézzék egymás között, ne a közös képviselőhöz rohangáljanak árulkodni, mint az óvodások, mert NEM TEHET SEMMIT! ... és a privát életében nehogy már döntőbíráskodnia kelljen a békétlenkedő lakók ügyeiben.

Egyéni szívességből becsengethet Nagyékhoz, hogy Kissék ezt vagy azt sérelmeznek, de ez nem a dolga és ha Nagyéknak úgy tetszik, elküldhetik a fenébe.

Tehát, ha valakinek nem tetszik valami, vagy valaki, vegye a bátorságot, csengessen be és a saját sérelmét vezesse elő annak a lakónak, akivel baja van.


Egy közös képviselő

2017. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

#3

Így igaz!

2017. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem ha egy kutya vicaoritva,ugatva,horogve ugrik a babakocsi fele,az mar tamadas.eyszer szaladjon el a poraza,vagy menjen tonkre pont ilyenkor a nyakorvenek a csatja.....

A gazdanak hiaba szolunk,nem erdekli.

Tobbszor ki is ortakar,es szemelyesen is lett szolva.

Ezek szerint ha en a lepcsohazba vegzem a dolgom akkor nekem sem szolhat senki?

Ez nem kicsit fertozes veszelyes szerintem....foleg ha szinten a kisgyerekeket nezzuk.

Persze ha a gazdiba,vagy a kutyaba esetleg is-is belerugok akkor meg engem jelentenek fel es ultetnek le allatkinzasert...szep.

Nekem is volt kutyam,de ha veletlenul nem birta ki az utcaig,akkor egybol feltakaritottam.

Ez alap lenne.

2017. szept. 18. 04:58
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Gratulálok 3-as, pont azt írtad le, ahogy a politikában a képviselők gondolkoznak. Bármit csinálni, csak konkrétan a problémával ne engem keressenek...


Társasházi törvény:

2. Jogi tevékenység


A közös képviselő ügyel a társasház működésének törvényességére, továbbá gondoskodik arról, hogy a közösség döntései megfeleljenek a jogszabályok, az alapító okirat és a szervezeti-működési szabályzat rendelkezéseinek. Ügyel a házirend betartatására, továbbá ő jár el a hátralékos tulajdonosokkal szemben, a jelzálogjog bejegyeztetése, nyilvántartása, törlésének kezdeményezése a közös képviselő feladata. A társasház mint közösség perbeli képviseletét a közös képviselő látja el, valamint a különböző hatóságok előtt is ő jár el a közösség nevében.


Öhmm, Kérdező: azért csak próbáld meg a ti közös képviselőtöknél, hátha ő ismeri a felelősségi körét...

2017. szept. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!