Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kell beállítani a Fég...

Hogy kell beállítani a Fég Gázkazán hőfokát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég költöztünk egy régi épitésű házba és a fűtéshez adott egy régebbi gázüzemű fég kazán.

Ma probáltam meg beüzemelni. a kiegynelitő tartályt feltöltöttem.

Őrlángot bekapcsoltam, aztán a szobai termosztátot feltekertem. Mindezek elelnére nem kapcsolt be a kazán. Ami még fontos adalék lehet, az az hogy a kazán hűfok mutatoja foylamatosan 80 fokot mutat akkor is ha nem is müködik. nem megy az alá semmiképp.


Belül a kazán belsejébe lefelé néz 1 tekerő ami szintén valamiféle termosztát lehet. Logikám szerint a maximális vizhőfok szabályzója. azt kicsit feljebbtekertem, és azonnal bekapcsolt a kazán, el is kezdett melegedni minden radiátor, 1 orával később visszamentem és azt láttam hogy 100 fok felett mutat a mutató. Ekkor lejjebb tekertem ezt a szabyálzót 1 picivel. ennek hatására azonnal leáll a kazán. azaz még kb 2 percig megy a szivattyu, látszik a hőmérőn hogy esik visszafelé a hőmérséklet és amikor az ujonnan beállitott max hőfok alá esett ujra bekapcsolta magát.


Logikailag viszont nem értem. hogy fog felmelegedni a szoba ha amint eléri a kazán 85 fokot kikapcsolja magát. perpillanat olyan 85 fokra tekertem, a szoba termosztát 20 fokon áll. de tekerhetem a szobai termosztátot akárhova, nem kapcsol be, mivel a max hőfok a kazán szerint már 85 fok fölött van.


igy most a kazán csak akkor kapcsol be ha 85 fok alá hül, akkor is csak 10-15mpre. +2percre amig le nem áll


Valaki megtudja nekem mondani hogy mit kéne csinálni hogy jo legyen?



2017. szept. 20. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Óriási segítség lenne a válaszhoz, ha a kazán típusát leírnád.
2017. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

szia!

Fég C21

2017. szept. 20. 20:58
 3/11 A kérdező kommentje:

bocsi hüyleséget mondtak

feg 18.1

2017. szept. 20. 20:59
 4/11 A kérdező kommentje:

igy a tuti

[link]

2017. szept. 20. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ideális hőfok 60-70 cfok , tekerd le nullára és a harmad részere állítsd az lesz kb ennyi .
2017. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a baj h a mutato nem megy 80 ala akkor se ha tok hideg
2017. szept. 20. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vízhőmérsékletet szabályozó termosztát beindítja a működést, akkor a szobatermosztát lejjebb tekerése kikapcsolja a működést. Ha ezután feljebb tekered a szobatermosztátot, akkor újra beindul a kazán (ég a gázláng és működik a szivattyú). Ebben az esetben a rendszer maga megfelelő és működőképes. Amennyiben a vízhőmérsékletet állító termosztátnál nincsen beállító skála, akkor valóban nagyjából középállásba érdemes csavarni. Ha a hőmérséklet kijelző elromlott, akkor kézzel is meg lehet állapítani hozzávetőleges pontossággal a hőmérsékletet: 60°C körül már csak pillanatokra lehet megfogni a csővezetéket a kazán kimeneténél. Ennél magasabb vízhőmérsékletre csak extrém hideg télen lehet szükség, akkor is csak akkor, ha rossz a falazat hőszigetelése ill. a fűtési rendszer méretezése nem megfelelő.
2017. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól leìrták.

De èn a te helyedbe hìvnèk egy szerelőt, kitisztìttatnám ès megkèrdezem mi mi rajta. Aztán megkèrdezheted az èlettartamát, alkatrèszt ès javìthatóságot. Tisztába legyek mindennel.

2017. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hivtam egy szerelőt telefonon. elmondtam neki a tüneteket.

azt modnta h ne aggodjak szerinte nincs semmi baj azoin kivül hogy az a hőfok mutato nem jól mutat.

szerinte a lényeg h tekerjem fel maxra a termosztátot a kazánon, majd onnan egy negyed fordualtot vissza. ott jo kb a hőfok azt mondja ő is.. ne nézzem a hőmérséklet mutatot.. teszteljem igy aztán ha nem megfelelően müködne akkor hivjam vissza :D

elég laza. de mondta h mostanság tuti nemtud időpontot adni, ugyhogy igy járás. gondolom vannak teljesne müködésképtelen esetei is akikhez prioritásosan megy ki... Majd tovább probálkozok. hátha valakit sikerül hivnom hozzá

2017. szept. 21. 09:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, megjavult minden azóta? 85 fokra amúgy teljesen felesleges fel tekerni a kazánt, a szobatermosztát is csak ki-be kapcsolgat, 55-60 fok bőven elegendő.
2019. szept. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!