Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kérhetek tanácsot attól, aki...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Kérhetek tanácsot attól, aki szakember vagy akinek van ilyen fagyasztója? Valóban megéri energiatakarékos fagyasztót venni? Csökkenti az áramszámlát? Melyiket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2017. szept. 21. 17:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Helyesen írva: Csökken az áramszámla?
2017. szept. 21. 17:38
 2/10 anonim ***** válasza:
Célszerű kikalkulálni mire kell és megéri egyáltalán megvenni és folyamatosan üzemeltetni . Kaphatók A plusz hűtők amik nagy külön fagyasztókkal rendelkeznek ...
2017. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért ne dobd ki a régit szerintem úgy nem éri meg.
2017. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első Válaszoló! Köszi a választ!

Igazából én úgy főzök, hogy több adagot egyszerre és utána lefagyasztom, amikor nem tudok vagy nincs időm főzni, akkor előveszem a fagyóból és felengedés után lehet fogyasztani.

2017. szept. 21. 17:59
 5/10 A kérdező kommentje:

Második Válaszoló! Köszi a választ!

Azért gondoltam másikat venni, mert ez hamar lejegesedik az ajtó felső részénél, és olyat gondoltam vásárolni, ami önleolvasztós. A konyhában olyan hűtőszekrény van, aminek az alsó része három fiókos fagyasztó egyben.

Lehet, hogy igazad van nem éri meg kidobni azt, ami most van.

2017. szept. 21. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Rendben , nem kell addig venni új hűtőt amíg ez bírja . Külön fagyasztó meg csak kiadás lenne .
2017. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp magyar terméket szeretnék venni, mert nem kell a külföldi áru, legalább is nekem nem kell.


Electrolux EUF2704AOW Fagyasztószekrény.


218 kWh/év ------> ennyi a fogyasztása évente, ez soknak számít?

Bocs, de már nem vagyok képben az energiafogyasztási számolásban. :) Köszi, ha megmondod. hogy ez sok vagy nem sok.

Nekem az jött ki, hogy 8138 ft/év.

[link]


Csak ennyi lenne az éves fogyasztása ennek a fagyasztószekrénynek?

Van még villanybojler, ami szintén sokat fogyaszt.

Akkor miért fizetek havi 6000 ft-ot. Nem értem.

Ha megveszem 120 000 ft-ért akkor tényleg nem éri meg megvenni. Mikor térül meg az ára? Sok időbe telik.

Bocs, ha nem jól írtam valamit.

2017. szept. 21. 18:46
 8/10 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló! Köszi szépen!

Úgy látom tényleg nem éri meg vásárolni másikat.

2017. szept. 21. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 270 literes...és kicsit tööb,mint 200 kwh az tényleg nem sok.

A bojler annyit 2 hónap alatt megeszik...

2017. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A bojler helyett érdemesebb lenne egy gázbojlert beépíteni. De annak a megvásárlása és szakember által való felszerelése is sokban van. Nem tudom mit tegyek! Nem értek ezekhez a dolgokhoz.
2017. szept. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!