Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudnátok ajánlani? Hődob...

Mit tudnátok ajánlani? Hődob tisztításához szeretnék tanácsokat kérni.

Figyelt kérdés

Ilyen típusú a hődob, csak zománcos:

[link]

Nagyon macerás takarítani :)Már egy szezont végigfűtöttem vele, de nagyon sűrűn kell tisztítani és üvegmosóval nagyon humoros főleg, hogy minden kormos lesz :D. Az ötleteket köszönöm előre is.



2017. szept. 22. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Először tanulj meg fűteni. Ha kormos a füstcsöved(hődob), akkor vagy elfolytva égeted a fát, vagy kevés szekunder levegőt adsz az égéshez, vagy nem kétévig száradt a tüzelőd.


Ha már pucolni kell, pucolj okosan!

Használj Konixot! Korom és egyéb lerakódásokat megszünteti a kályha és a füstjáratokban.

A parázsra kell csak szórni, egy-két hetente.

A lerakódásokat elválasztja a kályha, füstcsövek, és a kémény faláról. Amelyek 2-3 nap múlva visszahullanak a koromzsákba, tüzelőberendezésbe.

2017. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is ilyen hődobom van, ki is vettük, mert mi sem győztük az örökös pucolását, pedig volt, hogy többéves, száraz fával fűtöttünk, volt, hogy nem, tökmindegy.

Mi is üvegmosóztuk, kádban kicsapattuk, stb.

Érdekes, hogy előtte és utánalevő hődobokkal semmi probléma, ez valamiért szerintem nem jó konstrukció.

Akitől vettük, érdekes módon ő is csak egy szezont használta.

2017. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es!

És előtte milyen hődobot használtál?

2017. szept. 23. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi volt előtte és ilyen a mostani is.

[link]

2017. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem szőröztem vele. Kivittem a kályhát, meg a csöveit a kertbe, fogtam a nagynyomású mosót, és kicsapattam az egészet. Most minden makulátlanul tiszta, mint ha új lenne. Bár jövőre már csak a csöveket mosom ki :D
2017. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös! Te biztosan egy hihetetlenül nagyon erős FÉRFI lehetsz :)

Én meg pont nem vagyok az :D

2017. szept. 27. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Érnek valamit ezek a hődobok egyébként? Gondolkozom, hogy venni kéne egyet.
2017. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én egy szoba fűtését oldom meg vele.Nekem teljesen megfelel.Jó oké, macerás, de...anyagilag megéri.
2017. okt. 11. 20:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt a vízzel kimosást mondjátok már el nekem, hogyan kell.Okés, hogy kiviszem a kertbe, de utána?vissza a szobába összerakom VIZESEN??? Vagy hajszárítóval kinyomatom a maradékot?
2017. okt. 16. 05:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem vizesen kell összerakni :DD Én nyáron csináltam melegben, mert úgy kiszárad hamar. Ki kell vinni a kertbe, letámasztani valahova. Aztán megfogod a nagynyomású mosót és elkezded a csőbe irányítva kimosni a kormot. Fog dőlni belőle rendesen a gané, aztán fordítasz rajta amíg már csak tiszta víz folyik át rajta. Majd hagyd kinn a napon, lötyköld ki belőle a vizet, pár óra alatt meg kell, hogy száradjon rendesen.
2017. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!