Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki hangszigetelte e a...

Valaki hangszigetelte e a lakását a szomszedbol jövő zajok miatt? Ha igen, mit epitett be es mennyire használt? Engem a beszedhangok, gywmerekzsivaj zavar, nagyon athallatszik.

Figyelt kérdés
2017. szept. 25. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam már az sokat segített amikor nyílászárókat cseréltettem, leginkább a ház előtt sétáló emberek miatt akartam hangszigetelést akik folyton beszélgetnek, nevetgélnek, hangoskodnak, de mivel az ablakok annyira jól szigetelnek hogy meg sem hallom szinte, akkor döntöttem el hogy nem kell hangszigetelés nekem. A szomszédokkal semmi bajom, néha zavar az ha a kertszomszédom kutyája éjszaka állandóan ugat főleg nyáron amikor nyitott ablaknál alszunk, de erre már immunis vagyok.
2017. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én tarsashazban lakom, 2005-os epitesu, tégla valaszfal, gipszkartonnal boritva. Tisztán ertem sokszor a szomszedokat...
2017. szept. 25. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:

# 2


Kártyavár lakásban élsz...sz@r dolog.

Ott olyat kell szigetelni, hogy sokat levesz a szobából, de az sem lesz elég jobbára.

Szoktak kartonokat homokkal töltve a hullámokat-réseket benne és több rétegben felrakni vázakra-falra, de egy vagyon.Kőzetgyapotot is még, de falanként 10-20cm...

Igazából, sajnos alul-felül s oldalt is le kellene, mert a vékony építési szerkezet viszi a hangot...fos épületek az ilyen.

2017. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, kartyavar tenyleg. Mondjuk alul, fölül nagy gond nincs, az kibirhato. Oldalról viszont kritikan aluli... Rockwool hangszigetelő kőzetgyapotban gondolkozok elotetfalba, 2 reteg rigips blue acoustic gipszkartonnal fedve. Ez már tancsak érne vmit, ha más nem a leghangok ellen
2017. szept. 26. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha találsz egy céget, akkor próbálj referenciát kérni és azokat meglesni-megkérdezni "élvezőit", ha lehet.Teljes csendet sose lehet elérni ( esetleg full körbeszigeteléssel, de akkor a penész...ááá ), némileg csökken az áthallás, de annyit ér e rákölteni...hmmm-nem.


Amennyiben járólap vagy parketta van szomszédban a fal szigetelése kevés lesz bár tövében lehet ügyködni.

Panelházaknál még 1 választóemelet esetén is hallani hangos beszédet vagy ajtót...ez is a kényelem ára.

Ilyenekből menekülni érdemes kertesbe vagy megszokni.

2017. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan sokat azért nem vesz el a lakàsból.

10cm kőgyapot. Rá 12es hangszigetelt gipszkarton. Arra glett,festés ez cakk-pakk 14cm.

15-20000ft/nm.

2017. okt. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6


Ha félmunkát végeznek, persze nem vesz el sokat a térből, de egy nagyszoba esetén....szép summa, akárhogyan lesed és 100e alatt nem úszod meg, de ugye ha van még szomszédos fal valakivel, azt is kell szigetelni.

Egy fal szigetelése kevés...aki panelben csendet akar, annak szinte egy hallásvizsgáló "kabint" kell építeni, mert a ház szerkezete olyan, mint egy szerteágazó antenna.Bárhol megütik, a rezgés elér oda is és ha nem a falon, akkor a padlón vezetődik le.

2017. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dharma9 válasza:

A faltól indulva:3-4 cm vastag kőzetgyapot a falnak támasztva...helyenként meg-meg szilózhatod, ha akarod, 50 cm-ként 3x5 cm-s párnafa (tetőléc, a fém profil nem jó, mert a fémek nagyon jól vezetik a hangot!). A tető léc alá én anno raktam egy 3mm vastag parafa csíkot is.

Erre a párnafána a lehetőségekhez mérten minél keményebb fa lapokat szerelni (esetemben ez csak egy 1 cm vastag dekor panel volt :-(

A padlóra 3x5 cm-s tetőléc párnafa, közzé meg 5 cm-s kőzetgyapot, rá meg hajópadló...

Ez olyan 2003-ban 60000-70000 Ft.-ba fájt.

Nekem ez nagyon bejött, mert a magas hangokat a falak eleve vágják, a közepeket (beszéd...stb.) a kőzetgyapot, és a 3cm-és az 5 cm közötti légrés a mély hangokat hivatott "vágni".

Így már este is bátrabban nyomtam a hangerőt a házimozinak a 4. emeletem (legfelül)

De én is ebből néztem ki az okosságot: [link]

2017. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!