Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el, hogy...

Hogy magyarázzam el, hogy megéri újat venni?

Figyelt kérdés

Pár hónapon belül összeköltözünk a barátommal, saját házba. Amíg felújítottunk, próbáltam a szükséges dolgokat beszerezni, hogy ne költözés előtt kelljen szaladgálni mindenhova, mert úgy biztos sok minden hiányozna.

Viszont az a baj, hogy még nem sikerült mindent megvennem. Amikor a barátomnak soroltam, hogy mennyi minden kell még, szinte mindegyikre mondta, hogy a mamája házából maradt, vagy van az anyukájáéknak és elvisszük azt stb. Azonban pont ezek lennének azok, amikből mindenképpen szeretnék újat.

Pl.

Evőeszközökből is sok van náluk, de azok legalább 80 évesek, az ízüket sem szeretem vagy kopottak, csúnyák, arról nem is beszélve, hogy ahány darab, annyi féle. Ugyanez a helyzet a konyhai eszközökkel, ráadásul ami "bonyolultabb" (pl. krumplinyomó, fokhagymanyomó stb.), azt nem is tudnám rendesen letisztítani.

A másik ilyen az ágynemű, azok is legalább 20-30-40 évesek, pár generáció már felnőtt bennük, és a legtöbben annyi por, atka stb. összegyűlt, hogy amikor felrázzuk, el sem tudok aludni, olyan rosszul leszek (kis mértékben, de allergiás vagyok a porra)


Amikor ezeket az indokokat mondom, mindig csak nevet, azt hiszi, hogy csak hülyéskedek vagy túlreagálom, de szerintem higiéniai szempontokból érdemesebb lenne mindenből az új.


Amúgy sok mindent elfogadok párom szüleitől is és saját szüleimtől is, de ehhez a pár dologhoz ragaszkodom, hogy új legyen.

Milyen indokkal tudnám meggyőzni a páromat?

(Esetleg mik azok, amikből még érdemes lehet újat beszerezni?)



2017. szept. 26. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Közlöd vele, hogy te újakat szeretnél, és ehhez ragaszkodsz. Ennyi az egész, ha nem vagy képes ilyen apróságot sem megbeszélni vele, akkor nem is érdemes összeköltözni!
2017. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Megmondod, hogy egységes evőeszközöket szeretnél és a régi alumínium és alpakka cuccok még az egészségre is ártalmasak.


Ágyneműt meg antiallergént szeretnél és nem tollat, de ő nyugodtan feküdjön az ősei cuccában, de téged ne kényszerítsen erre.


Megjegyzem, a krumplinyomóból és a fokhagymanyomóból a régiek egyszerűbbek, könnyebben tisztíthatóak mint a mostaniak. Nekem is van mindegyikből a legújabb, mégis visszatértem a régihez, mert jobbak. Szerencsére nem dobtam ki.


... és valóban az összeköltözés előtt gondolkodj el, hogy a te szavad mennyire fog számítani. Egy (vagy több) alapos beszélgetés előzze meg azt az összeköltözést!

2017. szept. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Szépen lassan mindent megveszegetsz a régieket meg kidobod. Egy evőeszköz készlet, egy krumplinyomó vagy fokhagymanyomó azért nem egy horror összeg hogy külön egyeztetést igényeljen.
2017. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled, egy szépen felújított házba nem valók szedett-vedett dolgok. Meg egyáltalán. Az ágyneműhöz pláne ragaszkodj. Amúgy ezek nem nagy tételek, vedd meg őket mielőbb. Legalább alap ágynemű készletet és néhány evőeszközt.

Azon pedig tényleg gondolkozz el, milyen a párod, ha megelégszik ilyen ócska kacatokkal.

2017. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezek még csak nem is drága dolgok, én kérdezés nélkül vennék.

De ha a konyhai dolgokat sem tudjátok megbeszélni, mi lesz a sokkal nehezebb dolgokkal, amik mindkettőtöket érintenek (mert ő simán krumplinyomózhat a régivel, már ha elfér a szekrényben, mert sok vacak sok helyet igényel)? Ha nagyon más a véleményetek, akkor legalább fogadjátok el, hogy a másiknak más a fontos... Anélkül nem megy.

2017. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mond neki vagy úgy lesz ahogy te akarod vagy nincs pu.ci . Ő maga fog menni bevásárolni
2017. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tavaly kezdtünk építkezni, idén költöztünk be. Egy csomó rokon felajánlott mindenféle ősrégi, hasznáéhatatlan cuccot, bútort, sezlonyt. Szerencsére nekünk már volt egy kialakult háztartásunk korábban, így le lehetett őket rázni. De elég kellemetlen volt, hogy így akartak lomtalanítani.
2017. szept. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ágyneműből tényleg kell az új.

De tipikusan a konyhai cuccok azok, amiből az újak drágák és szarok is egyben.

Pl a krumplinyomó teljesen felesleges dolog. Újat venni főleg pénzkidobás. Több idő a tisztítása, mintha egy nagykéssel felvágod a krupmplit.

El kell hozni az ősök régi cucait, hasznos az, hidd el. Idővel le tudjátok cserélgetni, de ha egyszerre vásárolsz be, akkor rengeteg felesleges cuccot fogsz venni!

2017. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ja bocs a krumplinyomóról nekem ez jutott először eszembe.

[link]

A kruplinyomó kell. És abból a régi jobb :)

2017. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, kérdező, sokkal nagyobb (és tartósabb) öröm apránként beszerezni a közös háztartás saját kellékeit. Addig pedig remek szolgálatot tesznek a levetett cuccok.
2017. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!