Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más városba költöztem, de a...

Más városba költöztem, de a lakcímkártyám a régi vidéki címemre szól, hogyan jelentkezhetek át az itteni Munkaügyi Központba, kell új lakcímkártyát igényelnem?

Figyelt kérdés
A barátomnál élek egy ideje akihez vidékről költöztem fel. Eddig dolgoztam itt, nem volt szükségem a Munkaügyi Központba mennem,de kiléptem a munkahelyemről és amíg nem találok új munkát szükséges elmennem a munkaügyibe, viszont nem akarok emiatt vidékre elutazni,meg mindig onnan intézni a tennivalókat, mert náluk mindig nagy az elvárás, az ügyintézés. Mi a teendő ebben az esetben?

2017. szept. 27. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell vidékre utaznod.

Ahol laksz, abban a városban kell elmenned az okmányirodába a lakcímkártyáért. (Érdemes időpontot kérni, ha nem szeretsz sorban állni fél napot.)

Vidd magaddal azt, akinek a nevén van a lakás, ahová be akarsz jelentkezni.

Utána a lakcímkártyával mész a MK-ba. Ők majd elkérnek téged a régi lakhelyeden működő MK-tól.

2017. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!