Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon büdös lesz a kazántól?

Nagyon büdös lesz a kazántól?

Figyelt kérdés
Most gázkazánnal fűtök, ami lent van az alagsor egyik helyiségében, ez a helyiség mosókonyhának van használva, tehát a ruhák zömét ebben a helyiségben tároljuk. Fatüzelésre szeretnék átállni, s legjobb megoldásnak azt tartanám, hogy a gázkazánt kiiktatnám. Máshová költséges lenne, mert csak ez az egy kémény van, meg aztán egy külső kémény is 300 ezer alsó hangon. Szerintetek büdösek lesznek a ruhák, persze míg begyújtok a kazánba, addig nyitva lesz az ablak.
2017. szept. 28. 00:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Habár jobban belegondolva egy kályhától sincs büdös, de azért mégiscsak egy kazánról van szó. Bár még a hamu is ott van, ami szállhat össze-vissza, ezzel is számolnom kell.
2017. szept. 28. 00:47
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A mai tüzifa árak mellett csak akkor éri meg áttérni, ha saját Erdőd van.

A kérdésre válaszolva.

Számolni kell a füsttel esetenként a begyújtásakor, de a nagyobb probléma a por. Hamuzáskor a finom szálló por mindenhová eljut.

Esetleg próbáld meg leválasztani a mosókonyhát a kazántól .

2017. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A füsttel nem volt gond,begyújtáskor egy picike ,de a hamu azért szállt... óvatosan csináltam szóval nem hamu felhőt kell elképzelni,de egy hét után a tárgyakon már látszódott.

Nekünk gáz és vegyes is van ,ahogy az első írta,nincs erdőnk sajnos...2 éve nem használjuk a vegyest,minimálisan többet fizetünk a gázra és nincs vele macera

2017. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet szerezni bontásból elfogadható hulladék fát. Van olyan hamuzó, aminek a fedele automatikusan zárul, amikor kihúzod (drágább, régebbi kályhán láttam, nem tudom kazánnál van-e ilyen). Kazánból vannak elég brutális technikával szerelt darabok, ahol alig marad hamu (csak reklámanyagot láttam, forgalmazót árat hiába kerestem, lehet, hogy csak páran álmodoznak).
2017. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Olyan kazánom van, ami használható szilárdtüzelésűként és pelletkazánként is. A "tisztának" mondott pelletfűtéssel kevés por van, de azért van. Ha fával, vagy fabrikettel fűtök, akkor viszont igen sok porral jár a hamuzás. Akármilyen óvatos és körültekintő vagyok azt kell mondanom, hogy porol, mint a nyavalya. Próbálkoztam hamuporszívóval is, van por.Nem tudom elképzelni, hogy a kazán mellett, a pincében teregessünk.
2017. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott bukik meg mindjárt az egész hogy te azt gondolod hogy a gázkéményre rákötheted a vegyest. Az első kéményellenőrzésig fogsz tüzelni.
2017. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De a gazkazán ki lenne végleg iktatva.
2017. szept. 28. 19:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is. SZilárdtüzelésű kazán teljesen más kéményt igényel, mint a gáz. Anyaga, szerelése,technológiája, de legtöbbször még a mérete is más, szóval ha át akarsz állni fatüzelésre, akkor a kéményessel is lesz egy randid.
2017. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy kis hagyományos régi kéményünk van,anno kályha volt rákötve,de pont szuper helyen egy vízteres kandallóhoz....miután szépen megálmodtam és akkor neki kezdtünk,hogy mekkora kandalló is kellene kiderült,hogy ahhoz,hogy az jó is legyen nagyobb átmérője kell,hogy legyen a kéménynek.Szóval ezt buktuk mert olyan szinten a házat nekem ne verjék szét. Van egy anno nyári konyhaként használt rész amibe egy füstölő is volt,szóval az lett ott szétbombázva,de oda már kazánt vettünk és azért érthető módon pláne,hogy akkor már egy nagy puffer is kell tehát ahhoz meg megfelelő kazán teljesítmény,de ott már kit érdekel mit vernek szét megfelelő átmérőjű és magasságú kémény lett.

Nyilván simán ráköthettük volna arra ami van,mert jó lesz az úgy...aztán meg nem értjük,hogy miért nem igazán ég a fa,miért ömlik orrba szájba a füst kifelé stb stb és miért is fogunk megfagyni télen amikor ott a kazán.

2017. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A gázkémény nem jó vegyes fűtésre . Ha kiiktatod a gázkazánt végleg ha nem. Már a kéményseprés is megszünt. Nincs az hogy na gyere igyál egy fröccsöt azt menjék. A katasztrófavédelem a felelős a kéményekért. A gázkémény átmérője kisebb
2017. szept. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!