Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a konvekt...

Miért nem kapcsol be a konvektor? Szikra van.

Figyelt kérdés

1 hónapja nézte át a szerelő, minden rendben volt, most, mikor szükség lenne rá, nem kapcsol be.

Kezdő konvektoros vagyok... Lehet hogy az én hibám.


2017. okt. 21. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Engedd kicsit a gázt lehet levegős
2017. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha leveszed a burkolatot,és nézőkénél kiveszed a csillám lemezt,hosszú szálú gufával is be lehet gyújtani

Lehet hogy a szikra nem oda húz,ahol a gázi s jön .

2017. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsőre nagyon sokáig kell próbálkozni, mire a csőből végre tiszta gáz jön.

Ha jön a gáz, és nem ég az őrláng, akkor mellette érezni egy kicsit a gázszagot.

Biztos, hogy jól csinálod? A legtöbbnél nyomva kell tartani a gombot, ezt pl. csinálod?

2017. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megnyomtam a "láng" gombot, vártam vagy 8-10 mp-et, igazából nem hallottam, hogy jönne a gáz, utána megnyomtam többször a "szikra" gombot, de nem történt semmi. Túl sokáig nem akartam várni a szikráztatásig, nehogy robbanás legyen a vége.

Hogy néz ki az a csillámlemez?

2017. okt. 22. 11:06
 5/9 A kérdező kommentje:
... A végén már volt egy kis gázszag is.
2017. okt. 22. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Leveszed a burkolatot. Elöl alul van egy kis üvegáldozatot kémlelö. Azt leveszed. Ott gyufával gyújtsd meg az örlángot. Ha már ég zárd el és próbáld a szikráztatóval begyujtani. Ha nem megy ismét gyufával gyújtsd be tedd visdza a kisablakot és a burkolatot. Szólj szerelőnek de addig is így használhatod.
2017. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#kis üveg kémlelő#
2017. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szólok inkább egy gázosnak.
2017. okt. 22. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Kitartónak kell lenni a szikráztatással. :)

Van, hogy egy percig is nyomva kell tartani a gombot, mire a szikra be tudja gyújtani.

A konvektor nem robbanhat fel, ha lehetséges lenne, akkor betiltanák. Egy buhanás azért még belefér...

2017. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!