Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » COMPUTHERM Q7 RF. Ikont...

COMPUTHERM Q7 RF. Ikont jelzi, a kazán nem megy, mitől?

Figyelt kérdés
A termosztát eléri a bekapcsolása hőfokot.A fűtés ikon(jel)ott a kijelzőn.De a kazán nem megy.Ez mitől van? Elég sűrűn csinálja.Jeladás a baj?
2017. okt. 24. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha picit ügyes vagy,meg tudod csinálni,ha nem-egy ügyes haverod,vagy tv szerelő kicseréli a kondit!

Ez gyári hibája,hogy alulméretezett.

Itt a videó-én tavaly csináltam ez alapján

https://www.youtube.com/watch?v=0rHWUsmMZ74

2017. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Esetleg elem?

Nekem amúgy egy szakember azt mondta, hogy rádiós termosztátokból csak a drágák (50 ezer) a megbízhatóak.

2017. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem régi a termosztát.3hónapja lett beüzemelve,az elem gyengeségét mutatná.
2017. okt. 25. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Nem Mika6-ost vezérelsz vele véletlenül?

2017. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ARISTON Class Premium Evo 24 típusú kondenzációs kombi gázkazánt vezérelek vele.Mindekettő együtt lett véve 3hónapja.
2017. okt. 26. 03:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Értem.

...csak az enyém egy Mikát hajtott,először,mielőtt a kondit kicseréltem,ha ilyet csinált


kézzel lenyomkodtam a szobai hőmérséklet alá,megvártam,mék kiold a relé,utána az utolsó(set) gomb megnyomásával indított.

Volt,hogy utána napokig jó volt,volt,hogy csak a következő programotott bekapcsig...

Azután a Mika szerelő mondta,hogy ez tipushiba(alul van tervezve/méretezve az a bizonyos kondi)

Ő ajánlotta a videót is.

Én itt Szegeden csak szögletest kaptam ilyen értékkel,beraktam-azóta(kb egy éve)jó!

2017. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos,felhívtam a gyártót.Azt mondta,elöször is cseréljem le a VARTA elemet amit bele tettem.Elvileg ezt nem nagyon bírják.Sok panaszosnak ezzel oldódott meg a hasonló problémája.Kicseréltem :) .Még hozzá tették,hogy ha ezzel sem oldódikmeg akkor egy jelerősítőt kell beiktatnom.Úgy emlékszem,hogy a Q2... típúst mondták. Rá kérdeztem a kondira is.Arra azt mondták,hogy ezekkel az újabb típusú Q7 RF-ekel már nem áll fenn ez a próbléma.Erre no komment :)
2017. okt. 29. 15:35
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezt a típust vettem,ez az újabbik széria.

[link]

2017. okt. 29. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Az enyém még a régebbi típus. Valamint használatban van (kb.11éve) egy vezetékes Q7 is is. Valóban anno felhívták rá a figyelmem,hogy nem mindegy,milyen elemeket használok bele.

Alkaline-t mondtak...

2017. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, ALKALINE elemet tettem bele,ahogy elő van írva. Se a VARTA is az volt.Csak ők és a tapasztalatok szerint nem jönnek ki egymással a VARTAval :) . Remélem ez lesz a probléma,most ENERGIZERt vettem bele. Ezt és a DURACELLt ajánlják.
2017. okt. 30. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!