Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire alkalmas tűzifának...

Mennyire alkalmas tűzifának az eperfa?

Figyelt kérdés
A villanyosok vágtak ki egy rakat eperfát az utcában. Bő egy hónapja, azóta száradt, senki nem viszi el, csak szemetel. Még sose tüzeltem vele. Alkalmas lehet ez tüzelésre, elég kemény a fa típusa? A nagy, világosbarna színű kérgű eperfáról (más vidékeken szederfáról) beszélek, aminek mit tudjuk, szemetel a gyümölcse. Tavaszra gondoltam, az átmeneti időszakban használni, akkorra már kiszárad.

2017. okt. 26. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Épp olyan jó fűtőértékű mint bármelyik keményfa, például akác.


"Keményfa kategóriába tartoznak:


Tölgy, cser, akác, bükk, gyertyán, kőris, eperfa, körte, alma, barack, szilva, meggy, dió, mandula, juhar, platán, szelídgesztenye."


Forrás: [link]

2017. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Melyik a legjobb tűzifa? Az ingyen fa. Tehát hozd el nyugodtan!

Azt pedig felejtsd el, hogy tavaszra kiszárad. Ha hiszed, ha nem, 2 év kell neki szellős helyen, hogy kiszáradjon.

Nálunk 3 évig volt istállóba berakva összehasogatva, és amikor tűzre tettem, még folyt belőle a víz. Tehát 2019 őszén tüzelj vele először, ha jót akarsz a kazánodnak.

2017. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
teljesen, de ezt azért plgár jenővel is beszéld meg mert "senki nem viszi el" az nem azt jelenti hogy nincs gazdája
2017. okt. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Közterületen van?

Ha igen, akkor van gazdája!

Ha nem, akkor is.

2017. okt. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Sz ingyen fa ég legjobban. Én ezt tapasztalom
2017. okt. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Azért más ne lássa,hogy beviszed :)
2017. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát azért nem olyan könnyű észrevétlenül elvinni egy több mázsás farönköt az utcáról, azért ez mégsem egy zacskó szotyi.


Egyébként pedig szerintem is rég megvan már annak a gazdája, csak sz...k bele, vagy nem tudja hová tenni, vagy "szárad az ott is, minek foglalja nálam a helyet" alapon nem viszi el, vagy ilyesmi. De amint eltűnik egy darab is belőle, egyből hiányozni fog neki, ne félj.

2017. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Gyakorlatilag minden eddigi válasz jó nagyjából...


Kérdező:

Szerinted létezik olyan fafajta, ami nem alkalmas tűzifának? Vagyis, ha begyújtasz vele, akkor nem melegebb lesz tőle a szobában, hanem hidegebb? :)


Ha nem az önkormányzat vágta ki, hanem a villanyosok, akkor kétesélyes a dolog. Elképzelhető, hogy nem fogja senki keresni. De nem teljesen biztos, mert nagyobb mennyiség esetén talán már számol vele az önkormányzat.


Tavasszal szerintem se érdemes próbálkozni az eltüzelésével.

Viszont szellős helyen, tető alatt tárolva, jövő ilyenkorra már jó lesz. Páramentes, zárt (fűtött) hely kivételével annál szárazabb soha nem lesz, mert nyitott helyen a tél folyamán vizet szed vissza a légnedvességből. A fa ugyanis higroszkópos tulajdonságú.

2017. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!