Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem melegít a gázkazán?...

Miért nem melegít a gázkazán? A kazánból kijövő cső nem meleg még 5-10 perccel azután sem hogy beindult a kazán, csak jóval később.

Figyelt kérdés

Régi 80 as években épült rendszer, vastag vas csövek és radiátor, és egy 30 éves gázkazán. Beindítom a kazánt és nem meleg a cső? Rengeteget fogyaszt de a szülők fáznak. Félnek cserélni mert attól félnek, hogy akkor sem lesz jobb illetve akkor a radiátorokat is kéne cserélni.

A saját lakásomba fél perccel a beindulás után érzem hogy meleg a cső pedig nálam padlófűtés van és csak 40 fok megy a fűtésre.



2017. okt. 28. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szivattyú rendben van ? A vízhőfok mennyire van állítva ? 60-70 cfok az ideális . Érdemes megnézetni szerelővel ha megéri kicserélni dolgokat , ha drága vagy nem éri meg a javítás csak új kondenzációs vagy kombi cirkó új kéménnyel tehető fel .
2017. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindent leírtál róla ahhoz,hogy gyenge legyen a hatásfok .

Öreg minden,ahogy a szüleid is .

2017. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem tudom hány fokra van állítva, nincs hőfok állító elől rajta. nem látom mert vidéken laknak, de ha csak 30 fokra van állítva azt is kéne éreznem egyből nem. Nálam mondom nem 60 fokra van állítva és érzem a meleget egyből. Nincs sajnos egy épkézláb szerelő arrafelé. Tudom hogy cserélni kéne, de attól félnek, mert azt mondták nekik, hogy akkor ki kell cserélni a radiátorokat is , mert ha nem cserélik le a radiátort akkor szétnyomja az új kazán a régieket, ez igaz? Szerintem ez baromság, mitől nyomná szét? Továbbá hogy lehet kiszámítani hogy mekkora kazán kell? 3m a belmagasság és vagy 100-110 nm, két szinten lehet hogy a teljesítmény is kicsi? Ja és van lent egy fa tüzelésű kazán amit rá tudnak indítani, de azt fűteni már nem bírják. Nem tudom ez számít-e
2017. okt. 28. 21:18
 4/4 vatafak ***** válasza:
akkor sem fűt ám ha nincs víz a rendszerben vagy nagyon levegős/kevés.
2017. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!