Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 30 nm-es házat Ti mivel...

30 nm-es házat Ti mivel fűtenétek?

Figyelt kérdés

Régi építésű ház, viszonylag vastag fallal, új műanyag nyílászárókkal. Szigetelés is tervben jövő tavasszal, vegyük úgy hogy az is ott van már. Nincs behozva a gáz, így vacilálok minden lehetőségen. A 30nm-ből 3,5nm illetve 5 nm a konyha illetve a fürdőszoba.

Nektek hogyan van megoldva? :)



2017. okt. 29. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

30nm az garzonlakas, nem haz.


Ha olcson akarod megoldani, marad a vaskalyha meg a vegyestuzeles. Ekkora helyre maximum a konvektor erne meg, esetleg elektromos futopanelek, barmilyen mas rendszer kiepitese tul draga. Lehet bohockodni napkollektorral is, de eleg draga kiepiteni, puffertartaly kell neki ami nagy helyet foglal, ugyhogy nalad nem biztos h. nyero lenne.

2017. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elektromos hótárolós kályha, vezérlőegységgel. Három fázis és egy plusz villanyóra kell hozzá. Ezek a modern hótárolós kályhák már energiatakarékosak.

[link]

2017. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hűtő-fűtő légkondi.
2017. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Vater-Jófogás!


Német örökégő kályha, vagy hordozható cserépkályha.

2017. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha igazán jó lenne a szigetelés, villannyal fűtenék, bár akkor a bizonyára meglevő kéményt is elbontatnám, főleg, ha a szigeteléshez úgyis tetőt kell bontani... Kevés az adat.

Klímával sokkal hatékonyabb fűteni, de pici fűtésigénynél túl nagy a megtérülési idő, max. hűtésigény esetén vennék.

Az én házamat szinte egyáltalán nem kéne fűteni, ha ilyen csöpp lenne, de a többi dolog maradna, bár ez lehetetlen, mert ez kétszintes és az számít, ahogy a nagy hőtároló tömeg is.

S ez egy egész jól szigetelt ház s nem vagyunk fázósak, viszont sok a hulladékhő (még nem fűtünk).


Jóval gyengébb szigetelésnél persze valószínűleg nem a villanyfűtés a célszerű, eléggé adódik a fafűtés, bár én ezt a jóval nagyobb házamban is utáltam, a villany sokkal kényelmesebb, viszont drága is, ha a fűtésigény nagyobbacska. De mivel a klíma elég hatékony, azt még összevetném a fafűtéssel.


A hőtárolós kályha kénytelen ugyanúgy 100%-os hatékonyságú lenni, mint a hősugárzó, olajradiátor s más belső elektromos eszközök, csak az utóbbiakat nem akárki használja vezérelt áramról. Rossz szigetelésnél akkor is drága, jónál pedig nem tudom, kinek számít, hogy mikor adja le a hőt, nekem speciel majdnem mindegy, hogy van-e folyamatos fűtés a házamban, csak elég meleg legyen a nap minden szakában. De lehet, hogy közepes szigetelésnél és/vagy kis háznál vagy más érzékelőképességgel valakinek ez lenne a jó megoldás, ha nem léteznének sokkal hatékonyabb klímák. Csak azért nincs klímám, mert nincs rá pénzem, de ennek megfelelően hőtorló kályhára sincs, az sem olcsó.

2017. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ! Valoszinuleg a klimat es az elektromos radiatort valasztom kombozva. Szerintetek mukodhet ?
2017. okt. 30. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora házban radiátor helyett az elektromos padlófűtés is szóba jöhet.
2017. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Klíma és infrapanel. Szerintem ez a legjobb kombó.
2017. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen egy jó klíma a szobába, fürdőbe egy kis hősugárzó, az gyorsan felfűti a helyiséget arra a kis időre, amíg használva van.

De milyen ház ez? Város, falu? Lakásból szoktak lenni ilyen kicsik, illetve présházakból.

2017. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak :) Egy ház másik fele, papa meg mama miután elváltak az egyik ajtót befalazták és elkülönítették :D Külön villanyóra, külön vízmérő :D És az egyik fele az enyém lett. Összesen a két ház 77nm
2017. okt. 31. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!