Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akinek van puffertartálya a...

Akinek van puffertartálya a vegyes fűtéshez hogyan használja?

Figyelt kérdés
2017. okt. 29. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyedi tervezésű és kivitelezésű vezérléssel üzemeltettem, míg fiatalabb voltam, és bírtam a fa hasogatást és behordást.

Kezdődött azzal, hogy ha a vegyes kazán nem ment és a gázkazán is ki volt kapcsolva, akkor a vezérlést nem hagyta elindulni a keringető szivattyút a termosztát jelére.

Ha tüzet gyújtottam a kazánban, és az előremenő elérte a 40 fokot (és volt termosztát fűtéskérelem) akkor a fűtésrendszerbe táplált a kazánból. Ha a kellő hőfokot elérte a ház és a termosztát fűtéskérelem megszűnt, akkor a váltószelep a puffertartályt kezdte el felfűteni.

[link]

És mindaddig fűtötte, amíg a tartály hőfoka emelkedő tendenciát mutatott, vagy elérte a 80 fokot. Ekkor visszaváltott a ház fűtésére - akár volt termosztát fűtéskérelem, akár nem (a megtermelt hőt el kell használni.)

Itt jegyzem meg, hogy a használati melegvizet is a puffertartály HMV tárolójával termeltem. De beiktattam a kimenő ágára egy kis szabályozó egységet, ami az esetleges túl forró HMV-t hideg víz hozzá adagolásával 48 fokra visszahűtötte. Nehogy a gyerekek egy kézmosáskor leforrázzák magukat a tároló által termelt 70 fokos melegvízzel.

A vezérlés eszközei nem olcsók. De érdemes megcsinálni, vagy megcsináltatni. Egy szezon alatt bejön az ára. Nem a házat fűtöd túl, mondjuk 22 fok helyett 28 fokra, hanem a tárolóban eltárolod a fölös hőt és esetleg visítva egész éjszaka, meg másnap befűtésig kitart az eltárolt hőmennyiség. Sokkal egyenletesebb a hőfok a házban.

2017. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire vagy egész pontosan kíváncsi?
2017. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Arra hogy felfűti az ember a házat és a puffert és tána semmi. Nincs tüzelve míg a pufferből megy a víz. Vagy ne várjam meg míg teljesen kihül fűtsek rá. Esetleg folyamatosan fűtsek kissebb nagyobb intenzitással? Hogy a leggazdaságosabb?
2017. okt. 31. 06:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy év alatt teljesen kitapasztaltam a rendszert. Ilyenkor a fűtés csak este van elindítva, mert nagyon jól szigetelt a ház, nincs hideg. Egyébként októberben hatszor gyújtottam be.


3-4 nappal begyújtás után meg szoktam nézni a hőmérőket a pufferen, és ha már azt látom, hogy az adott napot nem fűti ki, akkor begyújtok.

Átlagolni szoktam a hőmérők által mutatott értékeket, kivonom 85-ből, elosztom 1,2-vel (ennyi fokot emel 1 kg fa a vízen), és annyi fát rakok rá. Tehát nem fűtöm se túl, se alul a puffert.

Csontszáraz, több mint 4 éves fával tüzelek, ha a víz nem éri el a 85 fokot, akkor kis túlzással ideges vagyok. Huzatszabályzót nem használom, az tűz folyamatosan kapja a levegőt. Ha a lakás nem kérne, akkor 3 óra alatt felfűteném az 1600 litert 85 fokra.


45 fokos előremenő vízzel fűtök ilyenkor, mert ha melegebb lenne, akkor hamar felfűtené a házat, és ha nem megy a fűtés, rosszabb a komfortérzet, hiába van 23,5 fok. Legnagyobb hidegben is elég az 55 fokos előremenő víz.


Tehát lényeg a lényeg, akkor gyújts be a kazánba, ha aznapra már nem elég a melegvíz. S bőven adj neki levegőt, nehogy lefojtsd 70-80 fokra!

2017. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm . Erre voltam kiváncsi.
2017. nov. 1. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!