Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ARISTON Clas Premium ECO 24....

ARISTON Clas Premium ECO 24. Megvan a hőfok, mitől megy még a kazán?

Figyelt kérdés
Beállítom a kazán vízhőfokot 45'vgy 50'ra.A termosztátot átlag 22'ra.Így elv.és gyakorlatilag 21,8'nál kapcsol be és 22,2'nél kapcsol ki.És amikor eléri a szobahőmérséklet a 21,8at,jelet ad a kazánnak,ami látszik is a termosztát kijelzőjén ikonban.Nos,azt vettem észre,hogy 23 foknál még ment a kazán.A kazán kijelzőjén is ott a vízhőfok amire be van állítva,ami akkor szokott megjelenni ha kéri a termosztát a fűtést,hőmérséklet elérés után kikapcsol .Igaz a gázfogyasztó jelet nem mutatta,de az jeladás ikon sincs a termosztáton,valamikor begyullad 1-esre. Ez mitől van? Mert kb 10böl 2szer csinál ilyet.
2017. nov. 1. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a termosztát jelére megszűnik az égés,mert irod nincs gázfogyasztás,a kazán még tovább dolgozik,kinyomja magából a forró vizet,visszahűti magát.ez percekig eltarthat.

Annyira az elektronikára készülnek a kazánok,hogy még saját magukat is megtévesztik az érzékelők.Nálunk is csinál furcsaságokat.

2017. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam a szivattyúra is,hogy az megy.De ez nem pár percig megy.De gondoltam még arra is,hogy a hőmérséklet mellett figyeli a beállított víz hőmérsékletet is.Mert csinált olyat is,hogy a víz 45 fokra volt állítva,de már vissza kellett volna kapcsolni a kazánnak,és nem kapcsolt be.Csak a kijelzőn a szokásos vízhőmérsékletet mutatta,de a lángot nem.Akkor arra gondoltam,elérte a vízhőfokot és azért nem gyújt be.Holott a termosztát adta neki a jelet,hogy kellene fűtés mert 21,6 fok van és 22re van állítva,ami 21,8 foknál be kell hogy kapcsoljon.
2017. nov. 1. 12:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, ARISTON Class Premium ECO 24 kondenzációs kombi gázkazán
2017. nov. 1. 12:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem áll le röktön teljesen. Egy darabig még zúg az enyém is . Más márka
2017. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát a fene tudja,már nem tudok mire gondolni. Abból kiindulva,hogy 10ből 8szor eléri a kikapcsoláshoz való hőmérsékletet,és normálisan ki is kapcsol.Nem zúg,nem mutat semmit csak azt,hogy üzemel.
2017. nov. 1. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!