Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális ha gázszag van egy...

Normális ha gázszag van egy házban?

Figyelt kérdés

Kintről belépve határozott gázszagot érzek. 45 négyzetméteres kis ház, 3 konvektor fűti. Nagyon régi konvektorok. Szerelő már többször is javította őket, és jobb lett, de még mindig erős gázszagot érzek, ha belépek. Aztán később hozzászokom, és nem zavar a szag. Csak a tudat.


A fejem nem fáj egyfolytában, csak időnként. Viszont elég álmos vagyok. Ez lehet a gáztól? illetve milyen betegségeket okoz hosszú távon?



2017. nov. 2. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A jóég áldjon meg, dehogy normális! Azonnal szólj valaki hozzáértőnek, akinek cucca is van hozzá!
2017. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Hívj szerelőt , közben vegyél komoly co mérőt , résnyire szellőztess és egy ablak legyen nyitva . De lehet be se mennék addig a kéglibe amíg nincs kicserélve a konvektor .
2017. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem én vagyok a főnök, de sikerült elérnem, hogy a legrosszabb konvektort elzártuk.


A co mérő biztos jó lesz nekem?

2017. nov. 2. 14:40
 4/14 A kérdező kommentje:
De még mindig van kettő konvektor, úgyhogy olyan sose lesz, hogy nincs gázszag. Ezért érdekelne, hogy rövid és hosszú távon milyen betegségekre kell számítanom?
2017. nov. 2. 14:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A CO mérő másra van, pont azért, mert az szagtalan, attól nem érzel gáz szagot.

Szerintem nézesd meg újra, mert gáznál robbanásveszély van.

2017. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Lehet olyan betegséged hogy a robbanástól különválik a fejed a testedtől vagy csak lefekszel és többet nem kelsz fel. Mindkettő általában halállal végződik.
2017. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi kell:

[link]

2017. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk nincs konvektor, csak az előszobában a gázóra.

Amikor belépünk a lakásba, kifejezetten gázszag van az órától.

Nyolcvanezerszer megnézettük a Gázművekkel, soha nem volt szivárgás.

Viszont azt mondták, hogy az az anyag, amivel szagosítják a gázt, annyira intenzív, hogy ár beleivódott a csövekbe és azt érezni.

Hát nem tudom, ez már 25 éve így van és még élünk, akkor talán igazuk van.:)

Azért azokat a roskatag roncsokat nem ártana lecserélni, ami nálatok van.

2017. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Néha nekem is fáj a fejem és gyakran vagyok álmos, csak nincs gázszag.


A csövekbe valóban beleivódik a gázszag, csak az a baj, hogy az belül van, nem kívül, nem kéne érezni:)

Az óra körüli enyhe gázszag létező jelenség, de nem szokott gondot okozni.


Az előttem szólók tanácsát fogadd meg!


Ha van kedved kis kockázatmentes sikerélményhez, a helyedben azt tenném, hogy:


1. Teljesen elzárom a gázt, kieresztem a csövekben lévőt, közben jól szellőztetek, és megnézem másnap, hogy a jelenségek érzékelhetőek e. (Addig befűtök villannyal.)

Ha nem, akkor szivárgás van. Ha igen, akkor valami csak szaglik.

2. Visszanyitom a gázt, befűtök, hogy a csövek feltöltődjenek. Lezárom a konvektorokat (ha lehet, ha nem akkor mindegy). Majd egy konyhai szivacsban jól habzó mosogatószeres habot csinálok és egyesével az óra elötlőt a konvektorok bekötéséig (meg ha van más készülék annál is) végighaboznám a menetes cső toldásokat, hollandikat, mérőt stb. Ez lassú, de ha valamelyik habpamacsnál buborékokat látsz bugyogni, akkor ott bizony ereszt a rendszer. Ez után már biztos gázost hívnék.

4. A konvektorok ilyen ellenőrzése kissé macerás, de nem lehetetlen, csak szerelőnek kell lenni, hagyd inkább.

5. Ha valahol eresztés van, hívj gázost.

6. Ha az 1. pont szerint nincs gázszag, és a csövek habozása sem hoz bugyborékolást, akkor valószínű, hogy a gázkészülék ereszt.

2017. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most, hogy a konyhai konvektort elzártuk, ott nincs is gázszag. És a másik kettőnél is konkrétan érzem, honnan jön a gáz. Egyiknél csak a kapcsoló résznél, a másiknál középről is. Ha felhajtom a fedelét, jól érezhető.


Tudom, hogy régebben sok lakásban volt gázszag. Az érdekelne, hogy mennyi az egészségügyi határérték?

2017. nov. 2. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!