Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Totya...

Csányi Orsolya kérdése:

Mit csinálok rosszul? Totya vegyes tüzelésű kazánnal fűtök, de teljesen kezdő vagyok ebben a kategóriában. Sokan mondták meg kell tanulni nincs is ezzel probléma szorgalmasan, teszem a dolgom.

Figyelt kérdés
De nem tudom mennyi szenet szabad bele tenni nem szeretném túl forralni és óvatos vagyok. Barna szén alulra, tetejére papír gyújtós vastagabb fák. Szépen ég is. De hamar ki hűl és szerintem több szenet kellene tennem de mennyit? Mi a normális? Mi az elegendő mennyiség? Nekem még nincs szenes vödröm, egy kicsi festékes vödörből öntöm bele a szenet (8 kg) és csak egy vödörrel merek tenni. A víz általában 60 fokos ez jó? Minden tanácsot szívesen el fogadok.
2017. nov. 3. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Puffertartály van? Anélkül én a vegyesnek értelmét sem látom, pillanatok alatt lehül a hőt meg csak kiküldöd a kéményen.
2017. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Puffer tartáj jó dolog nekem is van de még nem igazán elterjedt. Jó lenne tudni nyitott vagy zárt rendszer. Vékony esetleg vastag csöves. Ha régi gravitációa elvű vastagcsöves nyitpott rendszer rakhatod bátran ha véletlen merottyan sincs baj. Ellenben ha zárt rendszer és vékony csöves is óvatosan a szénnel. A hatvan foknak elégnek kell lenni ilyen időben. Ha van rávaló tetess egy puffertartályt.
2017. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Először próbáld ki a fát.
2017. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs puffer tartály még sajnos nem fért bele a költségvetésbe most,zárt rendszerű vékony csöves.
2017. nov. 3. 20:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor azzal óvatosan. Szünetmentes táp van? Áramszünetkor mi a helyzet. Az hogy a huzatszabályzó lezár édes kevés.
2017. nov. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs még szünetmentes tápegység rajta.Ha a jó Isten úgy akarja decemberben lesz meg.
2017. nov. 4. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Drága minden sajnos. Földi halandónak nem egyszerű
2017. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szénnel nem egyszerű tüzelni!


Nagyon jól tetted, hogy ezt választottad, mert a vizes akácot sok helyen már 5 ezerért adják. Megjegyzem, hogy lengyel extra dió 6 ezer. S inkább megveszik a vizes fát. RÖHEJ.


Ha jól gondolom, fentről gyújtod meg, ez a jó módszer, igaz lassúbb, de hatásosabb. Primer és szekunder levegőt is kell adni a tűznek, tehát elvileg az nem helyes, hogy a huzatszabályzó lezár, de hát ilyen esetben nincs mit tenni.

Ha leégett a szén, és már csak a parázs van, akkor nem szabad rátenni a parázsra, mert lefojtja azt, s elkezdhet pufogni. Ilyenkor a parazsat oldalra kell húzni, s mellétenni a szenet, s így oldalról begyullad az.

Hogy mennyi elég? 20 kW-os kazán, vagy 50? Ház 80 vagy 200 négyzetméter? Ugye érzed, hogy nem lehet megválaszolni?!

A fő probléma az, hogy zárt a rendszer, mert ha nyitott lenne, akkor nagyon nehezen lehetne felrobbantani, sőt inkább sehogy. UGYE BIZTONSÁGI SZERELVÉNYEK VANNAK?


Az előremenő víznek hivatalosan 80-an fokosnak kellene minimum lennie, itt működik legjobb hatásfokon egy vegyestüzelésű kazán. De ugyebár puffer nélkül így megsül az egyén a házban, ezért inkább lefojtják, ami pedig kátrányosodáshoz vezet legtöbb esetben! Erre ügyelj, ha kátrányos lesz, akkor emelj a víz hőmérsékletén.


Amúgy én csak egyszer tüzeltem el egy kis vödör szenet, tehát ez nem tapasztalat, amit leírtam, csak olvastam róla. Imádok fűteni, puffertartály is van, én 2 szezon alatt kitapasztaltam teljesen a rendszert, pontosan tudom, hogy mennyit kell rá tenni. De a fafűtés már lassan drága hobbi lesz. Azért fűtünk azzal, mert szigeteltünk, és felgyülemlett egy hatalmas mennyiség. Utoljára 2015-ben vettünk 20 köbméter szálköbölt rönköt, akkor még 19 ezerért volt lerakva az udvarba, most meg már 26 ezer lenne. Tehát ha nem lenne fánk, akkor inkább menne a gázkazán, mert évente spórolnánk jobb esetben 20-30 ezret, s ebbe nincs benne a fa feldolgozási ára.


Tehát mielőtt kialudna a parázs, tegyél rá újra szenet, de először csak egy jó fél vödörrel, nehogy baj legyen.


Amúgy ritka, hogy nő egyedül tüzel vegyessel.

2017. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,na most már tudom nem rá hanem mellé kell tenni a szenet.Eddig rá tettem és ahogy írod le fojtotta.Szelepek természetesen vannak.Sajnos ezt a szezont nekem kell ki tapasztalnom jövőre át adom a férjemnek ezt a feladatot :) Meg kérdezhetném még mi a véleményed a barna szénről (lignit ?) Köszönöm szépen.Üdv
2017. nov. 5. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Lignit vagy barnaszén? Nem ugyanaz a kettő.
2017. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!