Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vásároltam egy wc ülőkét....

Vásároltam egy wc ülőkét. Méretre nem lett jó. Blokkal visszavittem de nem cserélték ki . Helyesen jártak el?

Figyelt kérdés
Amikor vásároltam megkérdeztem jó e méretre a wc kagylóhoz / márkát mondtam / Az eladó azt mondta kicserélik ha nem megfelelő. Most azt a választ adták nem cserélik ki higiéniára hivatkozva. Nejlonból nem bontottam ki. Most itt van egy vadi új wc ülőke . Mit kezdjek vele ?
2017. nov. 7. 23:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
Egyértelműen meg lehet állapítani, hogy lett -e használva. Ha nem, kérdés mennyi idő telt el a vásárlás óta. Simán lehet hogy rossz eladóval beszéltél, én tennék még egy próbát, ha nem megy , vásárlók könyve, az megy a főnöknek. Ha ez sem vezet eredményre , fogyasztó védelem.
2017. nov. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Rakd ki falidísznek.

Gondolom oda raktad a wc-hez próbálni és így tele is lett baktériummal.

Teljesen megértem, az eladó céget, ez olyan, mint a ruhaboltban fehérneműt nem cserélnek.

2017. nov. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
55%

Vegyél hozzá való wc-t 😁


Viccet félretéve amennyiben bontatlan, sértetlen a csomagolás, probléma nélkül vissza kell venniük. 3 napon belül meg pláne. Beszélj azzal az eladóval aki beigérte hogy visszaveszi. Előfordulhat hogy azt mondják majd hogy pénzt nem kapsz vissza de az árát levásárolhatod .

2017. nov. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"a hatályos jogszabályok szerint, olyan esetekben, amikor egy adott terméknek nincsen hiányossága és rendeltetésszerűen működik, akkor a kereskedőnek, nem kötelessége visszafizetni a termék árát csak azért, mert a vevő meggondolta magát, nem tetszik esetleg a termék színe vagy nem jó a mérete."

[link]


Az, hogy egy eladó azt mondta neked vásárláskor, hogy kicserélik, nem kötelezi a boltot a cserére (bizonyítani sem tudod, hogy azt mondta; de ha még el is ismerné, a boltot az sem kötelezné)

Beszélj az üzletvezetővel, hátha kicseréli (annak ellenére is, hogy nem köteles rá)

Ha nem cserélik, próbáld meg eladni vaterán, jófogáson, vagy ismerősnek.

2017. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
#3-as: Nem, nem KELL kicserélniük. Megtehetik jófejségből, de semmi nem kötelezi őket rá.
2017. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Nem tettem a wc kagylóra kibontott állapotban . Annyi eszem van hogy higiéniai okokból nem teszem. Az a gond , hogy az üzletekben beszélek egy nagy centrumról ... még az eladó sincs tisztában azzal hogy melyik wc kagylóra melyik ülőke jó méretre. Hiába mondtam a kagyló tipusát.
2017. nov. 8. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Máskor ne sajnálj egy legolcsóbb mérőszalagot meg két kemény percet a budiméregetéstől, mielőtt lomot veszel!
2017. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
66%
Ma már az üzletekben jó fejek, többnyire visszaveszik a kifogástalan dolgokat. De wcülőkét én nylonjában se venném vissza, rátehette a vevő.
2017. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A nagy áruházakban ne keress szakembert, ezek átlag emberek, és fogalmuk sincsen ilyesmiről, még ha mondják, abban sem bízok meg. Hallottam már tőlük hatalmas sületlenséget nem egyszer.(tisztelet a kivétel)
2017. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Vegyél egy A/2 műszaki kartont, vagy rajzlapot.

Tedd rá a WC kagylóra, kopírozd át a körvonalakat, és a csavarok helyét, és vágd ki a sablont.

Na ezzel a sablonnal menj el ülőkét vásárolni - és csak a saját szemmértékedre hallgass. Ne konzultálj az eladóval.

2017. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!