Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró/egészségtelen...

Mennyire zavaró/egészségtelen hosszútávon reptér közelében lakni?

Figyelt kérdés
Végre megtaláltuk az álomházat, gyönyörű a ház, szép a kert, jó a közlekedés, viszont a Ferihegyi úttól egy köpésre van (Szemeretelep vasútállomás). Az út forgalma már nem hallatszik oda, viszont a repülők eléggé (arrafelé szállnak fel). Mennyire zavaró/egészségtelen ez hosszútávon? Lakik valaki arrafelé?

2017. nov. 13. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én reptér mellett dolgozom, napi 9 órát vagyok bent.

Már meg se hallom.

Szóval zavarónak nem zavaró.

Egészségtelen meg mitől lenne?

2017. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer 2 hétig úgy nyaraltam a Balcsin (céges üdülőben), hogy a ház egyik oldalán ment az országút, a másik oldalán a vonat és a ház előtt csilingelt a sorompó, amikor leengedték, úgy 20 percenként.

Nyár, nyitott ablakok, azt hittem csomagolok és megyek haza, orbitális zaj volt. Egy hét alatt úgy hozzászoktam, hogy már meg sem hallottam.

De ez én vagyok, nem tudom ti mennyire vagytok érzékenyek, mennyire vagytok jó alvók, ezt igazából csak ti tudhatjátok.

Mindenesetre az egészségre önmagában a repülőtér nem káros, de ha sorozatosan nem tudjátok kipihenni magatokat, az már ige.

Ha úgy gondoljátok, hogy nálatok családi vonás, hogy úgy alusztok mint a bunda, akkor is a helyetekben keményen alkudnék!:)

2017. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* az már igen.
2017. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A zajártalom igen csak alattomos dolog...

A reptereinken az elmúlt évtizedekben igen csak sok a talajba jutott üzemanyag mennyisége. Ez a talajvizekkel a környező lakott területekre is eljut. Ott (is) párolog a talajból folyamatosan. A repterek környékén lakóknál 7szer 8szor nagyobb az légzöszevi rákos megbetegedések száma mint az országos átlag.

2017. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egészségileg arra gondoltam, hogy mivel alacsonyan szállnak, így addig még nem oszlik el annyira a légtérben a kerozin, és az alatta levő területekre több juthat, pláne ha esetleg lenne pár paradicsom is a kertben. Bár ez egyenlőre csak az én elméletem. A főútvonal zaja szerencsére már nem hallatszik oda, egyedül ez a repülős mizéria a probléma. Ha fáradt vagyok (pedig általában az vagyok, mire ágyba jutok), akkor nincs baj az alvókámmal. Köszönöm a válaszokat, mindenesetre még kicsit sétálgatok arrafelé, és barátkozom vele. :)
2017. nov. 14. 01:13
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

nekem próbára tenné a tűrőképességemet... és ha meggondoljátok magatokat, pont emiatt nem biztos, hogy könnyen el tudjátok adni.

nyáron, mikor jön a rovarirtó kisrepülő, az is rohadt idegesítő vagy a red bull air race.

2017. nov. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A leszálló repülőgépek egy része leszállás előtt körözve kiengedi a kerozint. Ezt persze nem közvetlenül a reptér felett teszik, hanem egy nagy, 50-100 km. sugarú körben.

Az okát nem tudom. Mi légvonalban kb. 30 km-re lakunk onnan és anno 20 éve, amikor a házunkat vettük, a szerződés aláírása utáni másnap éppen volt erről egy nagy riport szakértők bevonásával, akik persze vitatták ennek az egészségkárosító hatását.

Egy biztos, nagyon gyakran van, hogy a fehér kerti bútor vastagon tele van szürke, fekete, olajos tapintású pöttyökkel, ez egyértelműen a kerozin, amit a széljárás ki tudja milyen messzire visz el és természetesen a földbe, terményekbe bekerül.

Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy semmivel nem veszélyesebb 2 utcával a reptértől lakni, mint 30 km-el arrébb, mert nagy sugarú körben fertőz.

Nektek gyakorlatilag csak a zajártalmat kellene átgondolnotok, a többivel nem tudtok 30 km-el arrébb sem mit kezdeni.

2017. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előző, 7-es vagyok


Előfordul az is, hogy a légtérben várakozik a gép, hogy megkapja a leszállási engedélyt és addig folyamatosan köröz, a kerozin meg beterít mindent. De ez mint előbb írtam nem feltétlenül a reptér közvetlen környékét érinti.

2017. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan a lakoovezetre uritik?? Nah ne mar. Es miert nem szivjak vagy uritik le landolas utan. Az eszem megall. 🤦🤬
2021. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Mert veszélytelenebb viszonylag üres tankkal landolni. Ha bármi adódik leszállás közben, nem robban/gyullad ki a gép.

... valami ilyesmit motyogtak, amikor ez a kérdés felmerült.

2021. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!