Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jelnleg szerintetek melyik a...

Adamofficial kérdése:

Jelnleg szerintetek melyik a leggazdaságosabb és mégsem több százezres beruházással bíró kiegészítő fűtés?

Figyelt kérdés
Gázfűtésünk van, de egy szoba rosszul lett kialakítva és a radiátor nem fűti ki a szobát. Az olajradiátorra mondták, hogy rengeteget fogyaszt, a hősugárzó sem túl jó megoldás. A kerámia betétes fali hősugárzóról pedig nem találtam túl sok hasznos véleményt.

2017. dec. 2. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

az elektromos statikus fűtés a legrosszabb. Ha lehet javasolnom, akkor vásárolj egy halk ventillátoros hősugárzót, amit ezer watton, normál fordulaton üzemeltetve még elégedett is leszel.


a többi csak porhintés. A lényeg, hogy kavarja a levegőt...az még jobb, ha 1-es fokozaton, téli forgásirányban működik a mennyezetventillátorod is.


sem penészesedés, sem horror villanyszámlád nem lesz



szerintem

2017. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha van működő kéményed, egy jó kályhánál, vagy kandallónál nincs hatékonyabb.

Ha nincs, még akkor is megfontolandó egy külső kémény.

2017. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha a radiátor kicserélése nem megoldható, akkor a hőszigeteléssel: hőszigetelő tapéta, spaletta/zsalu az ablakra, vastag sötétítő függöny, falikárpit alkalmazása stb. sokat lehet elérni.
2017. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Horror ár már egy kémény is . A kandalló és kályha mem egy hatékony dolog mivel kimegy a meleg a kéményen. Max ha öntöttvas és meleget tart. De az szintén drága. Klíma jó de min 200 ezer. A leg egyszerűbb és olcsób egy nagyobb radiátor berakása.
2017. dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A radiátor csere így szezon közben elég rizikós, majd tavasszal. Addig legegyszerűbb egy kis hősugárzó. Olyan, amin van fokozat szabályozó, mert elég lesz alacsony fokozaton járatni. Később is jó lesz, átmeneti időszakban, amikor még nem kell fűteni, de este jó lenne egy kis meleg...

Valami ilyesmi, ez jól szabályozható: [link]

2017. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg, hogy egy szobaventilátorral javítottam a kis radiátor hőleadását.

Úgy, hogy egész nap ott voltam és amikor bekapcsolt a fűtés, akkor bekapcsoltam a ventilátort.

(Hőfokkapcsolóval is meg lehetne oldani.)

A leghidegebb szobából a legmelegebb lett.

Nyilván hosszabb távon nem megoldás, de ennél olcsóbb nincs.

2017. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha van kéményed, rakétakályhát javasolok.
2017. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért nem fűti ki a szobát a radiátor?
2017. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Birom az ilyen kérdéseket. Kérdez valaki majd eltünik örökre
2017. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb már írták, közvetlenül a radiátor alá teszel/felszerelsz egy néhány Wattos kis ventilátort, hogy felgyorsítsa a levegő átáramlását.

Sokkal több hőt nyersz ki a radiátorból, azaz jobban fog fűteni.

2017. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!