Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tulaj - haszonélvező vita. Mi...

Tulaj - haszonélvező vita. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Örököltem egy lakást, itt is éltem. A lakásnak van egy haszonelvezője, aki eddig nem igényelte a jogait. Mivel a lakás nagyon rossz környéken van elakartam adni. A haszonélvezo azonban azt mondta vagy itt élek vagy menjek albérletbe. Valószínüleg az utóbbi mellett fogunk dönteni parommal, mert nem szeretnénk ezen a környéken családot alapìtani és a lakás sem felel meg erre a célra. Így viszont mindkét lakás rezsijét fizetnünk kell, mert nem tudjuk más nevére íratni a közüzemi szamlákat, közös költséget. Valahogy megoldható, hogy ezt ne keljen nekünk fizetni? A lakás üresen fog állni.

Ekezetek miatt elnézést, törli a telefon beiras után.



2017. dec. 5. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

1.,

Tulajdonosként eladhatod a lakást haszonélvezettel terhelten, de az értékének a töredékéért ha szabadulni akarsz tőle. Ehhez nem kell a haszonélvező engedélye.


2.,

Írásban szólítsd fel a haszonélvezőt, hogy nyilatkozzon, akarja e lakni, vagy bérbe adni az ingatlant, mert ha ő nem, akkor te megteszed és a bérleti díjat elfelezed vele, azaz közösen adjátok bérbe, hogy legalább ne fizess egy üresen álló lakásért.


Hacsak nem 99 éves a haszonélvező, akkor én az eladást tartom jobbnak.

2017. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eladni csak úgy tudnám ha végképp osszevesznek a családommal, amit nem szeretnék, így is én vagyok a hálátlan, akinek nem tetszik az öröklött lakás. Úgy gondolták itt majd leelem az eletem, de pár hónap után már menekulok, pedig szinte mindeb sporolt pénzem ebben a lakásban van.
2017. dec. 5. 20:58
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg az meglágyítja a szívét, ha megtudja, hogy a vételárból kap pénzt, ha hozzájárul az eladáshoz és a haszonélvezet törléséhez. Ez a jogszabályok szerint is jár neki, nem tudom pontosan mennyi.
2017. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem érdekli a pénz. Azt akarja ha már örököltem akkor éljek is itt. Övè is lehetett volna a lakás, de lemondott a javamra.
2017. dec. 5. 21:00
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

A haszonélvezö nem modnhatja meg, hogy neked ott kell lakni, legfeljebb azt szabhatja meg, hogy ott NEM.


Elvileg a lakást eladhatod haszonélvezettel terhelten is.


A közmüveket egyszerüen le kell mondani.

2017. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A közös költséget sajnos nem, és az a legmagasabb összeg.
2017. dec. 5. 21:04
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudsz mit tenni, mert itt nem tisztázatlan jogi helyzetről van szó, hanem olyan szubjektív tényről, hogy nem akarsz összeveszni a családdal.

Sajnos, akkor vagy ott maradsz, amit te nem akarsz, vagy elmész, amit ők nem akarnak, utóbbinál meglesz a harag és fizetheted a közös költséget.

2017. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a harag, mert a gyerekem nem fog injekciós tűk, hányás és sz@r lepte utcában felnőni, ahol bármikor hátba szurhatjak. Inkább fizetek többet. Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 5. 21:36
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha már ilyen magasra csaptak az indulatok, jobb egy kicsit pihentetni a dolgot. Várj egy-két hónapot, ne hánytorgasd fel a problémát, csak néha említsd meg, hogy neked tényleg nem jó ott. Ha nem javul a helyzet és nem megy bele akkor sem az eladásba, költözz albérletbe. Ha látja, hogy ilyen elszánt vagy, talán észbekap. Ez tapasztalat, ne kapkodj. Az emberek érzelmileg képesek ragaszkodni egy kupac trágyához is, ha szép emlékeik kötődnek hozzá. Idő kell, hogy a józan ész felülírja az érzelmeket.
2017. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Azt gondolom, egy ügyvédnél egyszeri tanácsadást megérne a problémád.
2017. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!