Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire rossz jéghideg...

Mennyire rossz jéghideg házban lakni?

Figyelt kérdés

Este nem bírok fentmaradni, tanulni, mert hideg van. Éjszaka is felébredek rá.

Reggel egyszerűen nem bírok kikellni az ágyból, komolyan, fagyás közeli állapotban vagyok.

Azon gondolkoztam, hogy télikabátban alszom.

Nagyon rosszak az ablakok, befúj a szél, a fűtés nem ér semmit. Éjszaka is ki tud felkellni fél óránként rárakmi.

Kész vagyok.


2017. dec. 6. 06:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz
2017. dec. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

en is laktam jeghideg lakasban

modern volt, 3 oldalbol uvegfal, 12. emelet, semmi futes mert a foberlo szerint meleg van... kint volt 5-6C


en nem tudtam elaludni sem, napi 2-3 orakat aludtam maximum

borzalmas

2017. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Az ablakokra vegyél purfixot. Nem drága, szépen meg tudod csinálni, csodákra képes. Milyen fűtés van? Fatüzelés? Valamit rosszul csinálsz, egy kis vaskályhával is lehet 30 C-t csinálni egy huzatos szobában is...
2017. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
70 literes fatüzelésű kazán van.
2017. dec. 6. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:

A háznak se tesz jót.

Másrészt nagyon nyomasztó.

Én régen a nagyszülőkhöz jártam le, egy kis kályha volt csak a szobában, ami pillanatok alatt leégett, illetve kihűlt(de ez is csak akkor, aznap lett begyújtva, szal át volt fagyva a vályogfal, szinte sugározta a hideget). Utána kb majdnem, hogy kinti hőmérséklet volt.

Sapka, rendes ruha, dunna, így kibírható volt pár nap.

Viszont reggel azonnal keltem és mentem a konyhába, mert csak ott volt állandó tűz.

Ha nonstop ez lett volna, hát...kemény lett volna.

A hideg megviseli az embert, mindenképpen.

2017. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, a fagyás közeli állapotot gondolom költői túlzásnak szánod. Írd már ide, hány fok van abban a lakásban!

Én munkanapon simán elviselném, hogy a meleg irodából este 16-18 fokos házba érjek haza. Előfordult, hogy télen, többnapos távollét után 11 fokos házba értem (egyedül) haza. Igaz, azonnal befűtöttem, reggelre már 16 fok lett.

Kisgyerekkel viszont ezt nem lehet csinálni. A nők is rosszabbul tűrik a hideget.

Egész nap otthon lenni én is igényelném a 19-20 fokot. Ugyanakkor száz-kétszáz évvel ezelőtt a 10-15 fokos lakótér normálisnak számított. Aki nem volt szegény, az se fűtötte melegebbre. Tehát hozzá lehet ehhez is szokni.


Kérdező, ha éjjel felébredsz a hidegtől, akkor a takaródat kell lecserélni. Takaróddz vastag pehelypaplannal!

Ha tanulsz, gondolom gyerek vagy és szüleiddel laksz. Az ablakcseréről őket kell meggyőznöd. Csak vigyázzatok, nehogy a "kiválóan szigetelő" ablakok miatt penészesedni kezdjen a ház. Vagy ha nyílt égésterű fűtés van, szén-monoxid mérgezésben haljatok meg. Szóval valamennyi légcsere azért kell!

2017. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Megértelek kérdező, én nagyon fázós vagyok, és én sem tudok aludni, ha fázom, nagyon rossz, tényleg semmire nem tudok koncentrálni, ha didergek. Utálom is a telet rendesen. Nálunk itthon állandóan kb 24-25 fok van, így érzem jól magam. Talán átmeneti megoldásnak jó lenne, ha betennél a szobádba egy hősugárzót, esetleg olajradiátort, egy szobát ezek jól fel tudnak fűteni, és anyagilag sem olyan nagy érvágás talán.
2017. dec. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!