Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sparhelt sütőtere "süt"...

Szgabor kérdése:

Sparhelt sütőtere "süt" állásban is alig langyosodik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Öreg, nem túl jó állapotú Salgó sparheltről van szó, a frissen vett ház tartozéka, rendbe akarnám tenni... Egyik ismerős szerint az volt a probléma, hogy a hamuládát nem hagytam félig kihúzva, egy másik szerint meg pont nem, mert azt csak a begyújtásnál kell nyitva tartani - hol lehet az igazság?

2017. dec. 17. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg minden sparhelten van vagy egy gomb, vagy egy fül elöl, oldalt, aminek a begyújtáskor nyitva kell lennie, ezzel tudsz levegőt adni és ezzel szabályozod később a láng nagyságát illetve ezáltal a hőfokot.

Ezt megtaláltad és kinyitottad?

2017. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre gondolok, ami a sütő mellett van oldalt


[link]

2017. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kallantyú tengelyére rá van erősítve belülről egy terelőlemez.Ez tereli a sütő alá a meleg levegőt,vagy fölé.

Leveszed a nagy öntvény lapokat és nézd meg,hogy ez a terelőlemez zár e rendesen sütés állásában.

Azt is ellenőrizd,hogy nincsen e a sütőre rárakódva vastagon a korom a külső részén,mert ez hőszigetel.Ha samott van beesve ebbe a járatba az meg a meleg levegő áramlását gátolja.

Sütés előtt meg kell várni még bemelegszik a tűzhely és a kémény.A hamusnak pedig kb. 2cm-re nyitva kell lennie,hogy a meleg levegő könnyen áramoljon a megkerülő járaton és a sütéshez legyen megfelelő hőfok.Ha elzárod akkor nem melegíti át a sütőt a lefojtott tűz.

Tapasztalatból írok,mert mi is ilyenben sütöttünk évtizedekig,mikor még falun nem volt sem gáz,sem villanytűzhely.

2017. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem,hogy a sűtő belsejét ki lehet húzni,és a rárakódott kormot le lehet tísztitani .Láttam olyat is,ami ki volt már égve,mert a láng is körbe veszi,mielőtt a kéménybe megy .Ha rosszul zár a sütő ajtója,még fals levegőt is szív a tűzhely .
2017. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én tea kályhát láttam/tisztítottam, hogy belül csurig meg volt telve korommal/hamuval. A sütőtér körül, ahol a levegőnek kéne áramolnia.


Itt is lehet, hogy ez a probléma.

2017. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az állítható terelőlap rendben van. Jól értem, hogy a hamuládától mélyebben, a sütőtér alatt is áramolnia kéne a füstnek? Mert ott bizony hamu van összegyűlve, amit megfelelő eszközök és ruházat hiányában nem tudtam rendesen kitakarítani.
2017. dec. 17. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Uhh, az egész tűzhelyet ki kellene takarítani és megbabusgatni belülről.
2017. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kinyitod a sütő ajtót belül veled szembe találsz egy vagy két csavart azt kicsavarod és egy az egybe kijön a sütő rész majd kiszeded a hamut minden honnan, vissza rakod becsavarod és már jó is. Elég nehéz lesz szét szedni mivel régi de nem lehetetlen...
2017. dec. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És ajánlott kivinni az udvarra, mert elképzelhető, hogy ki fog ömleni belőle a hamu, ami kicsit porol.

Meg kint alaposabban ki lehet tisztítani fujkodni.

2017. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nagyanyám mikor ilyenben sütött mindig mondta hogy ilyenkor vékonyakkal kell benne tüzelni hogy folyamatosan lángal égjen, mert a parázsnál semmi nem sül meg.
2017. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!