Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos szomszédokkal mit lehet...

Zajos szomszédokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be egy panelba, és felettünk lakik 3 tini srác,akik testvérek. Folyton dübörögnek úgy hogy a plafon is beleremeg meg a radiátor is. Rohangálnak, játszanak egymással meg néha veszekednek de eléggé hangosan. Nem lehet tőlük pihenni. Még éjfélkor is rohangáltak meg mindig a földre ejtenek dolgokat amik csattannak. Felmentünk nekik szólni erre azt mondták ,,oké abbahagyjuk", és erre még jobban zajongtak.

Anya azt mondta ha ez így megy tovább, nem fogja tudni elviselni és költöznünk kell újra. De nekem egyáltalán nincs kedvem újra 5 hónapot várni és az egészet újracsinálni nekem egyszer is elég volt!


Valami tanács? Nagyon megköszönném! :)



2017. dec. 22. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos ez a panel átka .
2017. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Sok hasonló tapasztalatom volt és a szép kérés sosem vezetett eredményre. Néhány példát leírok, ami ötletet adhat illetve érzékelhető belőle hogy úgy értenek ahogy a falusi kanász által terelt állatok.

Egyik szomszédom akár egész éjjel is bömböltette a tévéjét. Először jól nevelt diplomásként megkértem, mire rávágta hogy mi közöm hozzá. De szerencsére a sorkatonaságnál megtanultam egy idegen nyelvet is ami az ilyeneknek az anyanyelve. Ami abból állt hogy kívül a betonfalát teljes erőből püföltem egy nagy kalapáccsal de úgy hogy egy építőipari részeg culáger is csak egy inas lehetett volna mellettem. Ez maximális sikert hozott és azóta egy árva életjel nem jön a lakásából.

Vagy volt úgy hogy drogosok tanyáztak a felettem lévő lakásban és zajongtak éjjel. Nekik egy szót sem szóltam hanem kihívtam a rendőrséget. Néhányat bilincsben vittek el.

A háztömbünkben senki sem mer az ilyeneknek szólni, nagyrészt azért mert idősek. És amiért mindig rendet rakok, komoly tekintélyem lett a lakók szemében, hisz a többi lakót is zavarta a társadalom söpredéke. Ha megyek ki vagy be az ajtón, mindegyik lakó úgy megfogja az ajtót mint ha valami felséges úr lennék. Ami azért van mert hálásak, hisz ők is szenvedtek eleget a csendháborítóktól.

Vagy volt olyan hogy a frissen festett falnak támasztotta néhány zombi a kerékpárját, amitől foltok keletkeztek rajt. Egyiket lefényképeztem és hozzá tettem hogy így majd megtanultok civilizáltan viselkedni mert kifizetitek az újrafestést. Hakoldozva kért elnézést mint a Királyi ház titkaiban a szolgák és azóta egyik sem tette a falnak a biciklijét.

2017. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Egyik ismerősöm egyszer azt mondta hogy Magyarországon csak a cárizmus vagy a diktatúra működőképes. A kérdésben is szereplő esetben arra gondol az ember hogy tényleg igaza volt.

Amúgy a nap 24 órájában kihívhatod rájuk a rendőrséget csendháborítás végett. Ha másodszorra is ki kell jönni nekik akkor egyik rendőr elmondása szerint akár éjjel bevághatja őket a fogdába.

2017. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha nappal csinálják, nem nagyon lehet tenni semmit. Ha este 10 után, akkor azt vissza kell adni nekik, mikor elcsendesülnek. Bár munkás dolog felfelé olyan zajokat adni, mintha járkálnátok a plafonon, és nyilván elég cikornyás nektek is fentmaradni zajongani... Meg az is lehet, hogy fel sem ébrednének rá.
2017. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A rendőrségre én is gondoltam de nem tudom megéri-e balhét csinálni ebből.

Én verni a falat nem merem mert nem hiszem hogy náluk hatna, vagy ha hatna is akkor is szerintem nekem jönnének.

2017. dec. 22. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
10 óra 1 perckor kihívni rájuk a rendőrséget csendháborításért.
2017. dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megszoksz vagy megszöksz. Ennyi.
2017. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elképesztő, hogy az ilyen antiszociális emberek miatt másnak kell meghunyászkodni és esetleg még költözni is. Mi a biztosíték, hogy másutt nem lesznek ilyenek? Én annyiszor hívnám rájuk a rendőrséget, ameddig nem tanulnak belőle. Az pedig nem igaz, hogy csak este 10 után kell tekintettel lenni a másikra, már régen megváltozott a rendelet, pontosan az ilyen elviselhetetlenek miatt.
2017. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem mindegy, hogy a mindennapi életből fakadó vagy azon túli zajok. Mert amiatt, hogy járkál a lakásában, néha veszekszenek meg leejtenek dolgokat nem hinném, hogy rendőrt kellene hívni. A be nem jelentett, irreálisan sok buli, ipari tevlkenység és hasonlók már más tészta. Mi felül lakunk két kisgyerekkel, az alattunk lakó teljesen ki van borulva miattunk, mert ő elviselhetetlen dübörgésnek hallja, ahogy a 10 kilós gyerek zokniban rohangál. És bizony leejt, ledob játékokat, ezzel nem tudok mit kezdeni, de nyilván ő hangosnak hallja, éa mivel éjjel dolgozik éa nappal aludna hát nem könnyű együtt élni. Akit nagyon zavarnak a zajok, az jobban teszi, ha felső szintre, kertes házba, tanyára költözik, mert bizony a panelben a normál élet is áthallatszik. Én még a 2 emelettel lejebb lakók éneklését, veszekedését is hallom. Mondjuk engem nem zavar.
2017. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!