Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű Kazán! Tudnátok...

Vegyestüzelésű Kazán! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Új rendszer és ünnepek tájt a fű se nő, szerelőt nem találok hozzá. Aki beszerelte, azt inkább hagyjuk.

60 nm házhoz öntöttvas kazán 25 l zárt tágulási tartály. 2.5 báros lefúvó szelep. Illetve hőcserélő szelep( ha annak hívják, 95 foknál melegebb víz esetén hideg vizet enged a rendszerbe). Az alap probléma az volt, hogy a nyomás hideg állapotban 1.7 körüli és ez meleg állapotban felment 2.3ra is. A nyomást csökkentettük de ennek ellenére szépen felkúszott az előbb írt adatokra. A szerelőnk megnézte a tágulásit, szerinte jó. A hőcserélőt próbálta javítgatni( mikor a házban engedtük a vizet érezni lehetett hogy áramlik a rendszerben- valószínűleg a tömítése nem zárt jól). Akkor úgy tűnt hogy megoldódott. Ez volt jó egy hete. De ma megpróbáltuk lejebb venni a nyomást mert ugyan minimálisan de lassan kúszott fel 2.1re. 3 litert eresztettünk le. Hideg állapotában 1 bár. Fűtés alatt felment 1.9re megint. Mitől van az hogy ilyen hamar ennyit emelkedik a nyomás? Mindenhol azt olvasom hogy sok a 2 bár körüli üzemelés. De nem tudjuk csökkeneteni mert mindig felmegy! Hogy lehetséges? Tudom hogy hülye vagyok hozzá, így ha valakinek van hozzá valami elmélete azt legyen szíves szájbarágósan elmagyarázni. Sokat segítenétek. Búék!


2017. dec. 30. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor szokott probléma lenni,ha a tágulási tartály gyári nyomása nem lett ellenőrizve és beállítva a helyi üzemi nyomáshoz.

Az említett tartály gyárilag kb 1,8 bar nyomással adják ki.

Nektek le kellett volna engedni 1 bárra és így beszerelni.

Lényeg a lényeg,hogy nem tud rendesen működni a tartály mert nagyobb az ő ellen nyomása mint a fűtésed hálózatija,

annak kb 1,3-5 között kellene lennie.Így a felfűtött víz mikor tágulna nem a tartályba tesz,hanem megemelkedik a nyomásod 2 fölé.

2017. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha ez a probléma, mit kell vele tenni? Mármint a tartállyal?
2017. dec. 30. 13:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Le kell választani a rendszerről,és nyomásmérővel ellenőrizni az üzemi nyomását.Ha sok leengedni úgy mint az autógumit a szelepnél a megfelelő értékre majd visszakötni.

Pótolni a vizet megfelelő nyomás értékig és indulhat a fűtés.Természetesen a légtelenítőket ellenőrizni.

2017. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2017. dec. 30. 13:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden gyári tágulásinak 1 bár a nyomása . Ehhez kell fűtési vizet beállitani,1.3 nál magasabbra felesleges.Ahogy a víz a kazánban melegszik,úgy a nyomás is .Ha lehet 80 fok fölé ne menjen a víz hőfoka .Én még ilyennel sehol sem találkoztam,ha 95 fok fölé megy ,automatikusan rá megy a hideg víz .Mert mi történik ilyenkor ? A hálózati viznyomás megemeli a fűtési rendszer nyomását,jó esetben kinyit a biztonsági,és folyik ki a víz.

És ha nem nyit kimert ez is bent a pakliban.Valaminek engedni kell.Repedhet kazán,radiátor .

Ilyen hőfoknál a hidegviz hozzáengedése,még ha az a visszatérőbe megy is ,életveszélyes a kazánra .Kazán repedés következhet be .

Azt javasolnám,legyen a víz hőfoka 30-40 fokos,ehhez állitva a nyomás 1.2-1-3 körüli . 70 foknál ez már 1.6-1.8 közötti. Miért kellene nagyobb ?

A tüzelésre kell jobban figyelni,hogy a 80 fokot semmi képp se haladjuk meg .

Azt bizonyos automata szelepet ki.asznám onnan .

Ahogy leirtam,a fűtésnek úgy kellene működni,mit egy doxa órának .

2017. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szia. 60 fokos a víz. Az adatok ennek ellenére alakulnak így.
2017. dec. 30. 14:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem annyi a nyomása...


[link]

2017. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért erőltetik ezt a zárt rendszert? Nekem is ilyenre csinálták. Már akkor se volt szimpatikus. Bátyámnál felrobbant a kazán. Most mindegy is miért. Egy nyitott rendszernél ilyen nincs. Padlásra kell egy 200 literes hordó arra rákötni közvetlen a kazánból és a visszatlrőről is. Sose lehet baj.
2017. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 bár volt a gyárilag beálitott.Hogy mennyire nyomattuk fel a rendszert,az tőlünk függött .

Nyitott rendszernél,a nyomás függ a tágulási tartály magasságától,illetve az abban lévő vizszint magasságától .

12 m magasra felrakott,benne 1m magas vizszint nyomása 1.3 bár .Hol van ez az általam irt irt 1,7 tól .A fűtés alkalmával itt nagyon keveset nő a nyomás ,hisz a tágulási viz nincs arra kényszerítve hogy legyőzze a tágulási tartályba beszerelt labda nyomását .

Mennél nagyobb a nyomás a kazánban,normális körülmények közt,annál kisebb a viznek a lehetősége,hogy 100 foknál forrjon fel .Ezért vannak forró vizes kazánok is .

Padláson az 50 les is ugyan azt a célt szolgálja .Nem a víz mennyiség,hanem a magasság adja a rendszer nyomását .

2017. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért zárt a rendszer?

Öntöttvas kazánhoz ajánlott a kazánvédő szelep is a hősokk elkerülése végett.

Tűzifát mennyiért veszed?

2017. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!