Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hajdu 120l villanybojler,...

Hajdu 120l villanybojler, vízkőtelenítés óta, nincs nyomás a meleg víznél. Mi lehet, az oka? Hideg víz tökéletesen jön, nem csepeg, nem folyik, sehol. A hideg víznél nyomástartó, van, és működik, nyit-zár.

Figyelt kérdés
Komplett belső csere is volt, az elektronika maradt, csak. Bekapcsol, melegít. Vízkőtelenítés elött, tökéletesen működött.
2018. jan. 3. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Most is tökéletesen működik!


Ha emlékezetem nem csal, akkor hatodikos fizika anyag, hogy adott vízmennyiség az áramló víz sebessége és az áramlási keresztmetszet szorzata!

Tényleg nem értem mi a bajod, vízkő eltávolítás miatt nagyobb lett a keresztmetszet, így kisebb a sebesség, de a mennyiség azonos.


Időközben rájöttem, hogy ötödikben tanultuk, még volt is 1 kirándulás a helyi patakhoz, ahol a kishajók sebességét stopperük különböző helyeken, majd ötösért ki kellett számolni gyorsan milyen széles az adott patakrész, mi meg picit csaltunk colstokkal lemértük, mikor nem nézett oda tanárbácsi :)

2018. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Minden szelep meg van nyitva rendesen, ugye?

Akkor a meleg víznél valami dugulást okozott a vízkő.

Ha sehol nincs a házban meleg, akkor a bojlernél van a gond, pl. a bojler kifolyójánál beszippantott egy utólag leváló darabot.

Ha csak egy bizonyos helyen nincs meleg, akkor a sarokszelepnél vagy a csaptelepen belül gyűlt össze a trutymó.

2018. jan. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
#1-es: ötödikben tanultátok, gondolom most talán hatodikos lehetsz: szövegértést mikor tanuljátok? :-)
2018. jan. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaja szerintemis.

Ki kéne nyitni a csapokat.

MINDET

2018. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minden,csap,szelep,nyitva.Bojler melegít.Sarokszelepet ellenőriztem,jó.Ha megnyitom a melegvizet,fojik,majd utána,éppen csak csordogál,az egész lakásban.
2018. jan. 3. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor mindenképpen a bojlernek valamije van tele vízkőtörmelékkel.

Nem is feltétlenül a kifolyásnál, hanem akár a befolyó szelepe is teleszaladhatott vízkővel a rányitáskor, a csőből. Zárd el és nyisd meg ismét, miközben a csapnál folyik a meleg, akkor legalább ezt kizárhatod.

2018. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hideg viz csövet,rányomattam,a meleg körre,és tökéletesen,folyik.A csőrendszer ezek szerint jó.De még mindig nincs állandó nyomás,a meleg víz oldalon.A bojlerbe,feldugtam,acél szálat a meleg víz csövön keresztül,de ez sem segített.Holnap jön a szerelő,és megosztom,mi lesz a végeredmény.
2018. jan. 4. 11:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Meglett,a hiba!!!!!!!!!!!A bojler belsejében,a meleg víz hosszabbító műanyag cső felső része összelapult,és szálakra szakadt.Ki kellett fúrni alulról,és,hogy ezzel,ne legyen probléma már soha 15-ös rézcsövet kellett a helyére berakni.Ugyan olyan hosszúságút,mindt a műanyag cső volt.(Külső felét,megcsiszolva,és befújtam szilikon szprével,hogy könnyebben felcsússzon.A végét,le kellett vágni,mivel eldeformálodott,az ütéstől.)Nagyon passzentos,volt.Azóta,tökéletes
2018. jan. 5. 23:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Hű, ravasz egy hiba. :)

Örülök, hogy meglett.

(És annak is örülök, hogy a kevés számú normális kérdező közé tartozol, aki visszajelzést ad, hogy mi lett a dolog vége, segítve ezzel az utókor problémamegoldóit. A kérdezők többsége csak kérdez, aztán hiába 20 válasz, annyi kommentet se képes írni, hogy B+anyád.)

2018. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!