Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Parapettes konvektornál...

Tündi0212 kérdése:

Parapettes konvektornál felrobbanhat a ház?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy nekünk parapettes konvektorunk van több szobában is ilyenkor lehetséges e robbanás? Arra gondolok hogy lehet e olyan probléma a készülékben vagy bármi ami olyan robbanást idéz elő hogy az egész házat felrobbantja? Köszönöm a válaszokat
2018. jan. 3. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aludj inkabb, mint ezen parazol.


Mivel a konvektor kifele 'nyitott', igazabol nem is tud benne annyi gaz felhalmozodni, hogy robbanjon.

2018. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gázpalack, hogy robbanjon. A begyűlt gáz szépet tud lobbanni, de ha nem ereszt sehol (éreznéd, de durván), akkor nincs ilyen veszély. Ki is kapcsol, ha elalszik az őrláng. Kb lehetetlen, hogy robbanjon. Hacsak jól alá nem aknázod! :)
2018. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Bármikor bekövetkezhet a detonáció. Ezt nem lehet kiszámolni hogy mikor következik be. Ezeket eleve úgy árulják hogy mindenki számoljon a robbanással. Akinek ilyen van nem aludhat nyugodtan. Láthatod a híradókban is mutatják napi szinten robbannak fel a házak konvektorok miatt? Vagy azok a konektorok? Most nem is tudom pontosan mindíg keverem a kettőt.
2018. jan. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem ereszt se a konvektor se a csőnél akkor nem lehet nagy robbanás??
2018. jan. 4. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan nagyon nagy nem. Inkább több kissebb.
2018. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyullad, nem robban. De büdös, mint a dög, egy lakótérben a legkisebb szivárgás is azonnal észrevevődik. Ha nincs otthon senki, telinyomja a kéglit kellőképp, az első hazaérkező kapcsol egy villanyt, akkor belobbanhat nagyon, főleg ha megfelelő arányban van az oxigénnel, az úgy repíthet üveget is, embert is, de messze nem úgy, mint egy gázpalack.
2018. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tavaly megnéztünk egy csomó házat, mivel költöztünk, egy helyen a tulaj elszólta magát, miért kellett újra építeni a konyhát...

Igen, a konvektor miatt, a konyhafalat a szomszédból szedték össze.

Én is csak néztem, gondolom nem kitalálta.

Az egész ház elég putri volt, de a konyhán látszott, frissen volt újjáépítve.

2018. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!