Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a panellakásokról?

Mit gondoltok a panellakásokról?

Figyelt kérdés

Szocilaizmus/kádárizmus öröksége?


Korszerűsíteni vagy lebontani kellene?


Milyen ma bennül élni? (Én sohasem voltam panellakó sajnos vagy szerencsére, azt nem tudom).


Nem veszélyesek pl. tűzvédelmi szempontból (moost éppen Hódmezővásárhelyen halt meg valaki az elavult elektromos rendszer miatti paneltűz miatt :S)???


Ti hogyan viszonyultok a panelépületekhez?



2018. jan. 8. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én már megszoktam, szeretem, kényelmes. Néha kicsit zajos, a szomszédok miatt, de van megoldás még erre is. Ha rendben van minden, akkor mi gondja van az embernek (?), semmi.
2018. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem laktam soha panelban, de csak azért nem, mert nem akartam.

Engem taszít, így ismeretlenül is.

Aztán amiket itt olvasok a panelszomszédokról, az csak megerősít ebben a hitemben.

Nekem kell az emberektől a megfelelő lélektani távolság, hogy jól érezzem magam.

Ezért is lakom 20 éve családi házban.

2018. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Én nem laktam panelban, de közeli rokon igen.

Szereti. Kényelmes. A házak közötti rész tele van parkokkal (maga a lakás is parkra néz). A tömegközlekedés remek. 5 percen belül van minden: óvodától a gimiig + boltok, posta, gyógyszertár, rendelő, étkezde stb.

Maga a ház nem olyan rossz, ahogy itt írni szokták, pedig még nem is panelprogramos (bár ez nyilván lakóközösségtől függ). A lakók elég barátságosak és figyelmesek, és nem zajonganak. A kutyásokkal sincs semmi gond. Szinte észre sem venni, hogy vannak szomszédok. A villany-, gáz-, vízvezetékek rendben vannak. Van egyedi fűtés. Van pince is, az is rendezett. A lift felújított, és 25 év alatt talán 2-szer nem működött.

Mindig van a ház előtt parkolóhely.

Összességében, ha nem lakhatnék kertvárosban, inkább laknék egy gondosan kiválasztott panelban, semmint egy téglaépítésű házban

- a régi építésű, gangos házak sokszor nem korszerű beosztásúak, és sokszor a környék végig le van betonozva, nem lehet parkolni, a lakások fele sötét, a gépészet ugyanúgy pocsék stb.

- az új építésű házakból meg minden ki van spórolva: sokszor nincs külön konyha, a szobák épp akkorák, hogy fél / egész szobának számítsanak, ott is egymás szájában élnek:(

2018. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

qrva kényelemes,..Csak folyik a meleg víz --hibák nélkül, távfűtés pedig egy mozdulat a tekerőn, meleg lesz a szoba, nincs falevél,nincs hólapátolás csak eldőlsz az ágyadon és nézheted a 100 csatornát,és rendelhetsz 20 helyről is kaját,akár szombat éjjel.


Viszont be vagy zárva a 4 fal közé,sokkal kevesebbet vagy a szabad levegőn,a szabadság érzeted kissé így csorbulhat,..és sosincs elég helyed. Az autóddal is be tudsz állni azt javíthatod magad,megkötés nélkül,, és bográcsolhatsz/grillezhetsz amikor csak a kedved tartja.


Mindennek van előnye,..és hátránya.

2018. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Panel Csepelen világbajnok. A ház szilveszterkor is olyan volt mint egy kiba...tt hullaház. Mákunk van a szomszédokkal. Nincs gond a tetőre, kéményre, fűtésre, kazánra, melegvízre. Viszont 4 fal...nincs udvar...

na ezért vettünk egy telket közel a miklósi tavakhoz(1.2Milla).Netto 10perc kocsival, kert helyett. Ott ki lehet élni a fűnyírós, barkácsolós okosságainkat. Nyáron medence 0-24ben, grillezés stb. Legjobb párosítás. Idén költözünk egy 1szobával nagyobb PANELBA. Nekünk bejött.

2018. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Jaa még annyi hogy a közvetlen falszomszéd tavaly költözött kertesházba. Nos MINDEN szombaton flexel valaki, hol itt-hol ott. Benzines fűnyíróval nyírja füvet valamelyik szomszéd. Az iker szomszédja konkrétan végigüvölti a hétvégéket hogy "Lesz*ptaaad! Teeee qrva! Lesz*ptaaad!". És nem lepra környék hanem a frekventáltabb kertesrész, nincs cigány vagy ilyesmi a ház is volt vagy 25M. Érdekes ugye? F@$zfejek nem csak panelban lakhatnak...
2018. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Nagyrészt igényektől függ, na meg attól, hogy ki mit szokott meg. Én sorházban nőttem fel, később pár évig éltem új építésű lakásban, most családi házban. Ez utóbbi a legjobb, de a többivel sem volt sok bajom, de a panelt soha a büdös életben nem tudnám megszokni. Gondolom panel és panel között is van különbség, de amelyikben én jártam eddig, az mind szörnyű volt. Nyomasztó, mocskos, elhanyagolt lépcsőház, a lakások kis lyukak összessége, azt is hallani, ahogy a szomszéd szellent, és az a tipikus panelszag terjeng mindenhol.

Nekem az a véleményem, hogy nem foltozgatni kellene a panelokat hanem lebontani, nem véletlenül csak nálunk ennyire keresettek még mindig...

Ezenkívül az is feltűnt pl itt is, hogy a panellakók úgy gondolják, hogy ha kimozdulnának a lakótelepről, akkor elfelejthetik az infrastruktúrát. Nos ez ma már egyre kevésbé igaz. A mi házunk egy kis faluban van, az óvoda 2 lépésre, a bolt szintén, az iskola kb 20 méterre és az orvosi rendelő sincs sokkal messzebb. A legközelebbi nagyváros autóval kb 15 perc. Ok, autó nélkül kicsit macerásabb lenne, szóval az tény, hogy jó ha van. Ezenkívül mi sem fagyoskodunk, annyi fok van bent, amennyire állítjuk a termosztátot, és igen, itt is van folyóvíz :))

2018. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

A panelprogramosak kívülről már egészen elmennek szerintem. Belülről a szűkös elrendezéseket nem kedvelem. Lakik ismerős egy egészen jó elosztásúban, azzal semmi gondom. Amiben mi laktunk albiban, azt utáltam. Minden irányba keskeny folyosók, egymástól hermetikusan elzárt szobák, kicsi konyha. Nem fértünk el egymás mellett a párommal anélkül, hogy végig húztuk volna a falat és egymáshoz nyomultunk volna, pedig nem vagyunk dagik. :)

Szóval azt gondolom, hogy jó elosztással akár jó is lehet. A lakóközösség mindig lutri.

Én 12 éves koromig panelban éltem, ott nőttem fel, megszoktam, szerettem. Minden barátom ott élt a lakótelepen, abszolút megszoktam, még sem tudok mindegyikkel kiegyezni. A hatalmas 10-es tömböktől pedig egyszerűen fóbiám van valamiért. Végig gondolom hány élet van bezsúfolva egy ilyen házba és elmegy az életkedvem. Valahogy rámjön az érzés, hogy én nem akarok egy lenni a sok közül.

2018. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Korszerűsíteni kéne, belülről.


A panelprogrammal nálunk megvolt a nyílászáró csere, szigetelés, egyéni mérők és a fűtés felújítása, ennek érezhető hatása van. Télen nagyon jó meleg.


Sokan felszerelnek manapság klímát, azzal a nyári meleg is elviselhető.


Belül élni milyen - hát ez változó.


Sok helyen a lépcsőházat fel kellene újítani, mert undorító állapotokban van.

A lifteket szintúgy, és hangszigetelés nagyon ráférne, mert azokban a szobákban, melyeknek egy fala a belső gang felé van nagyon hallatszik (általában lakásonként 1 szoba, és a legtöbb helyen inkább folyosó vagy nappali vagy étkező van arra, de néha sajnos hálószoba is, ami az alvást nagyon meg tudja nehezíteni).


Egy alapvető hangszigetelés is nagyon ráférne, ill. az általános és vízvezeték hálózat cseréje.


Nálunk az elektromos hálózat kifejezetten jó állapotban van pl., de a nagymamám lakását nem rég adtuk el, ott katasztrofális volt.


Szerintem mindent összevetve élhető megoldások, de egyértelműen felújításra szorulnak sok téren.


U.i.: 24 évet éltem különféle panelokban.

2018. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Egész életemben panelban laktam, így jól ismerem a pro és kontrát is.

Ami mellette szól. Nagyon kényelmes életforma az biztos, gyakorlatilag nulla dolgod van vele, és működik minden magától. Az elosztásuk is jó általában, akár 50 négyzetméteren elfér egy négytagú család és még kifejezetten szűkösnek sem mondanám. A legtöbb lakás világos, napfényes. Mint már korábban írták, kiváló infrastruktúra.

Ami a legnagyobb gond velük manapság, az a rendes felújítás hiánya, főleg az elektromos hálózat, az sok helyen nagyon tré, több helyen is volt már tűz emiatt. Szóval egy átfogó felújítási program nem ártana. Továbbá a zajokkal lehetnek gondok, de korántsem akkora mértékben, mint azt sokan állítják. És ez nem is csak panel jellemző, gyakorlatilag mindenhol tapasztalható ahol sok ember él közel egymáshoz, pl nagyszüleim kertesben laknak, ott meg állandóan flexel a szomszéd.

Szerintem egyébként abszolút élhetőek és szerethetőek a panelek, én legalábbis soha nem vágytam kertes házba. Bizonyára nem véletlen, hogy a reneszánszukat élik ezek a lakások.

Az, hogy a szocializmus öröksége, csak részben igaz, mert nyugaton is épültek ilyen házak a háború utáni lakáskrízis enyhítésére, bár az biztos, hogy a köztudatban inkább a keleti blokk jelelgzetességeiként élnek. Én a történelmünk, építészetünk részeinek tartom őket.

Az olyanokat meg érdekesnek tartom, aki életében párszor járt panelban és az a legfőbb problémája hogy büdös a lépcsőház, meg neki úgy általában nem tetszik, és ezért le kéne bontani az összeset, milliók otthonát.

2018. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!