Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az élet panelban...

Milyen az élet panelban családosként?

Figyelt kérdés
Leginkább Székesfehérváriak tapasztalata érdekel, de bárkitől szívesen veszem az infókat. :-)
2018. jan. 17. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Jobb, mint a szomszédjukban.
2018. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lutri.

Ha jó a lakóközösség, élhető. Ha csak egy zajos van, már borult minden. De a vegyes a leggyakoribb: szaladgáló gyerekek, tévét bömböltető süket nagyi, minikutyát vonyíttató pihtsa, tuctucot nyomató suttyó, ordítva veszekedő vagy párzó albérlők, cigók, sárgák, eláztatók, felújítók, barkácsolók.

A legrosszabb házak mind tele vannak albérlőkkel, akik párhavonta váltják egymást.

2018. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én családosok alatt lakom, bár nem Fehérváron. Sajnos rohadtul idegesítő az ugráló gyerek, lehallatszik a sírás, illetve a bútorokat is állandóan tologatják csak tudnám miért. Érdemes olyan szomszédok mellé költözni akik szintén gyerkőccel vannak. Sajnos én sem vagyok toleráns, nem egyszer elgondolkodtam, hogy felkopogok (nyilván a sírással nem tudnak mit tenni, de hogy ne a panelban zajongjon a gyerek). De a szomszédom egy fiatal pár volt, na onnan is hallatszott át sok minden, de azt még mindig jobban el tudtam viselni mint a mindennapi gyerekzajt. :D
2018. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha te vagy a családos akkor neked jó, mindenki másnak maga lesz a pokol a következő 15 év.
2018. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Itt is igaz a mondás, miszerint a jó emberek kis helyen is békésen megférnek ! A rosszak nagy helyen sem.

Minden a lakó közösségen múlik !

Családi háznál, 12:30 kor kezdi a szomszéd a fűnyírást vagy éppen a kutyák fedeztetését az oda rendelt kannal. Persze lehet, hogy csak a kerítését szeretné gyorsan meghegeszteni és addig amíg ő hegeszt , te nem nézel sem TV-t nem hallgatsz rádiót, stb. mert bezavar a heggesztő trafó frekvenciája. Na persze az is lehet, hogy a szomszédod éppen az autóját szerelgeti, flexelgeti vagy csak simán járatja a motort de a füstje pont a te ebédlőd ablakán keresztül dől be az egész házadba.

Soroljam még !?

Nem teszem, mert nem ez volt a kérésed.

2018. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyformák a panelek sem... Ami fehérvári panellakást ismerek (sokat járok ott már elég sok éve, egy időben laktam is ott), az csendes, egyszer sem hallottam másokat (nyilván szerencse is ez, pont nem jártam ott, amikor felújított valaki, de az azért nincs sűrűn és nincs sok gyerek sem). A saját otthonomban sem volt nagy gond, de azért csend sem, a fénypont az volt, amikor az alattunk lakó gyerekek egyike trombitálni tanult, különösen kevés tehetséggel.

Nem tudom, milyen szempontok érdekelnek. A párom és tesója fehérvári panelban nőtt fel, egy szobát vágtak ketté. Kissé szűkös volt, de ott a park meg minden. Sok fontos tényező pedig családfüggő...

2018. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kelemen Béla utca, 3 szobás lakás, 2szülő 3 gyerek.

Borzalmas...

Ok kényelmes, minden közel van, de egyszerűen semmit nem lehet csinálni...

Az én gyerekkoromban 90' évek, még egy 6-év feletti gyerek egyedül lemehetett játszani, mindig volt lent rengeteg gyerek, vigyáztunk egymásra, feltaláltuk magunkat...

Most az én gyerekeim egyedül nem tudnak lemenni, nincs is kivel, mert szülő nélkül gyereket már nem látsz...

A gyerekek a szobájukban gubbasztanak, számítógépet nyomkodnak, mi a miszobánkban gubbasztunk, számítógépet nyomkodunk... és kb ennyi a program... néha társas, jó időben hétvégi kirándulás, de egy hétköznap ilyen... nem messze a Hübneren laknak nemzetiségiek, akik inzultálják a tiniket, mostanában a sziget utcában is jellemző lett ez, úgyhogy nem is lehet sehová elengedni a gyereket egyedül...

Ha falura megyünk rokonokhoz 1-2napra, öröm nézni a gyerekeket, eszükbe nem jut gubbasztani egész nap a gép előtt, eljátszanak az udvaron, vannak álatok, és 1-1ilyen alkalom után jelentősen javul a kreativitásuk, utána napokig rajzolnak, játszanak, aután szépen visszasüppednek a semmittevős gépnyomkodásba...

Gyerekről ennyit, most rólam/rólunk...

Nekem igényem lenne sokszor barkácsolni, szeretnék kipróbálni dolgokat, alkotni valamit amit pl youtube on látok...

Aszlalos vagyok, alkalmazottként dolgozom, de egy saját kis erre alkalmas lyukkal el tudnék kezdeni vállalkozni is... de itt panelban... semmit nem lehet csinálni... innen csak munkába lehet járni... erre lett kitalálva.

2018. jan. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és a felső szomszédunk haldoklik tüdőrákban, az alsó meg szereti a magyar hip-hop-ot... tehát vagy magyar gettólakó?! tinik hülye rapszövegeit hallgatom, vagy a jajjveszékelő harácsoló köhögést...
2018. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja akartam írni, csak kimaradt, a gyerekek miatt, most keresünk családiházat fehérvár 20km körzetében... nekünk elegünk van.
2018. jan. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7nél a pont. Mi ugyanígy voltunk. A megoldás az volt hogy vettünk egy telket kb 5percre otthonról. Kis faház rá nagy rakat játék. Tavasztól MINDEN hétköznap oda megyünk "haza" és csak vacsi,fürdés,fekvésre megyünk a panelba. Nyáron medencézés van hogy a vacsit is ott toljuk el. Bár mi jó házban lakunk a szilveszterek is olyanok mint a hullaházban. De a kertestől a szombati flexelők, 5m• füvet benzines fűnyíróval nyírók, kertiparti minden hétvégén a jószomszédnál stb. miatt tartok.
2018. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!