Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetem ki egy...

Hogyan deríthetem ki egy épület tulajdonosát, ha az épületnek nincs helyrajzi száma, nincs címe (ergo tulajdoni lapot sem tudok megnézni), és senki nem lakik benne, akit megkérdezhetnék?

Figyelt kérdés

Az épület egyébként sűrűn lakott területen van, tehát nem egy erdő közepén, és senki nem tud ja, hogy kié.

Kérem, hogy senki ne jöjjön azzal, hogy ilyen nincs, mert van. Önkormányzattól sem érdeklődhetek, mert rájuk gyanakszom, hogy valamit sunyítanak az épülettel kapcsolatban, de ha címet, hrsz-t nem tudok mondani, akkor ha véletlenül segítőkészek is lennének, akkor sem válaszolnának erre.



2018. jan. 19. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Belterületen van?
2018. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Meg kellene kérdezni néhány szomszédot, hogy nekik mi a helyrajzi számuk. Ebből lehetne következtetni a hiányzóra.

Talán így a földhivatal is tudna segíteni.

2018. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, belterületen van, a városban. Tudom a szomszéd házak helyrajzi számait, és nincs hiányzó. Van egy olyan érzésem, hogy az önkormányzatnál trükköznek valamit a házzal.
2018. jan. 19. 23:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos. Ha az eredeti telek "dupla" házhely volt, és utólag osztották meg, akkor a leválasztott rész xxxx/1 jelzéssel szerepel a földhivatali nyilvántartásban. Ilyenkor ha van házszám akkor az is jelzést kap.

Pl.

HRSZ 2345 házszám : 12

HRSZ 2345/1 házszám : 12/A

2018. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, valami "per" lesz a helyrajzi szám.


Ha tudod a szomszédok helyrajzi számát, akkor ezzel bemész a Földhivatalba, és térképen (monitoron) megkeresitek az ügyintézővel közösen, hogy melyik telekről van szó, ezt felírod egy betekintési lapra (vagy minek hívják pontosan), és megmondják a tulajdonos nevét, elérhetőségét.

Én már csináltam ilyet. Ingyenes a dolog.

2018. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Az is nyomra vezethet, ha valamelyik szomszednak van földhivatali térképmásolata. Azon általában a környékbeli ingatlanok is rajta vannak. Így már el lehet indulni valamin, viszont nem gondolom, hogy a födlhivatal kiadhatja bárkinek is a tilajdonos adatait. Az merőben ellentmondana minden adatvédelemnek. Legalábbis nagyon remélem, hogy így van. Ha esetleg valaki gondozza, érdemes egy cetlit bedobni a postaládába, vagy kiragasztani valahova, hogy ilyen olyan üggyel keresed és kéred hogy hívjon fel.
2018. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig kiadják az adatokat. Amikor mondjuk ingatlant akarsz vásárolni és nem bízol az eladóban, bemész a földhivatalba és kikéred az kivonatot. Felírják a neved és kiadják.

Ez hasonlóan nyilvános közhiteles nyilvántartás mint a cégbíróság. Ott is kikérheted bármelyik cég adatait.

2018. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szépen köszönöm a sok választ, és ötletet! Azt hiszem bemegyek a földhivatalba,ha ott térképen rá tudok mutatni a helyre. Nagyon szépen köszönöm nektek! Természetesen ment a zöld :)
2018. jan. 20. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!