Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen klímát érdemes venni...

Milyen klímát érdemes venni egy 45 m2-es zárószinti tégla lakásba? Mennyi áramot fogyaszt kb?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyet? Nyilván valami márkás és energiatalarékosat. Nekem Elektrolux van. Az se mindegy hogy hűteni vagy fűteni is akarsz. Mert van amelyik nek csak a hűtése takarkos a fűtése nem . Az enyém ilyen én nem akarok vele fűteni. A készülék leírásban ott van egyes készülékeket hány m2-e ajánlják. Én egy szobát hűtök vele ha kánikula van. 5-6 ezer havonta. Mivel tavaj egy kemény meleg hónap volt 6 ezer volt a plusz villanyszámlám egész évre.
2018. jan. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egyenlőre úgy gondolom, elég lenne, ha hűteni tudna, de mivel járatlan vagyok a témában, nem tudom, melyikkel járnék jobban.

Honnan tudom, hogy melyik az energiatakarékos? Csak annyi, hogy rá van írva, hogy A++++ ?

2018. jan. 21. 11:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Melyik számít megbízható márkának?
2018. jan. 21. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Én az ősszel vettem végkiárusításban a Metro-ban egy Airfel(3,2kw)hűtő~fűtő klímát.Beszerelés után napokig egy fogysztásmérőn keresztül "ment".

Hűtés funkciókat végig próbálgatva én lgnagyobb fogyasztást 688w-t bírtam megetetni vele,de átlagban olyan 665~670 körül volt.(/ óra)


A tél beálltával ismét mértem...fűtéskor 870~880w/óra a fogyasztása.


Egy kwh áram kb.38 ft,-így kalkulálj.

Mi egy 4,8x5m szobában használjuk,(24m2~64m3),ahova "határeset",de elég lett volna a 2,6kw-..de elfogyott,mire mentem.

Guglin van kalkulátor...

2018. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen az A után legyen plusz jel.Gondolom minél több annál jobb. Azért bálassz valami ismertebb márkát.
2018. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy 3,5kW-os inverteres klíma szerintem elegendő lenne. Én Daikin-t javasolnék, megbízható márka. Nekünk nyáron, nagy melegben pár ezerrel dobta meg a számlát, persze ez függ attól, hány fokra állítod, mennyit megy egy nap, mekkora kánikula lesz nyáron.
2018. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok megbízható jó márka van, pl. MIDEA, GREE ezek folyamatosan jönnek felfele. Az EU-ba gyártott klímák 90%-t ez két gyár teszi ki. És ez nem véletlen,a mideába pl Toshiba kompresszor van, ami ugye japán, a gree meg közös projekteken dolgozik Daikin-al. Ami a japánok egyik legnagyobb márkája a klímákban. Sajnos a Daikin az alapgépeit, amit itthon megveszel már nem japánban gyártja, ezért nem is javaslom, volt 1-2 szérival hiba az utóbbi pár évben. Nekem és a családomnak midea és gree van, hagyományos on/off gép is van köztük a midea 12 a gree 8 éve megy gond nélkül! Az új gép amit vettünk az 2017-es GREE modell, 150 volt vagy 160 pontosan nem emlékszem. 3,5 kW-os rengeteg extrával és szűrővel, A++ kategória, nagyon alacsony zaj 19db-es működés. Ilyen tudású japán gép 200-250 körül van. Fogyasztásban észre sem veszem, mindjárt kikeresem neten...


[link]


Itt van, keressed ki a 3,5 kW-ost az neked pont jó is lenne kapacitásra. Ha megbízható, olcsó szerelő kell, akkor a sajátomat ajánlom, egyébként ők is forgalmazzák ezt, meg több márkát is. Ha elérhetőség kell, szólj...még kedvezményt is adnak szerintem :)

2018. jan. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!