Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Stil boltokban általában...

Stil boltokban általában mennyiért javítanak dolgokat?

Figyelt kérdés

Sikeresen átvertek a métán, népszuerű, nagyszerű Jófogáson ahol még mindig nincs értékelési rendszer! csesszék meg.


Közel 2-3hónapja vásároltam egy Sthil kissebb fűrészt újabb széria de már 6 éves, olajat ereszti az alján. ez lenne a fő hibája.


Ezt mennyiért javítanák egy Sthil boltban, ha mondjuk nincs repedés hanem összeillesztés mentén folyna az olaj az alján?

--------

Automata zöld kéz jár válaszonként, köszönöm!



2018. jan. 21. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Te úgy vetted, hogy vadonatúj, vagy mi volt a lényege az átverésnek?

Ha átvertek, akkor neked nem kell rá semmit költeni.

Megkeresed az eladót, hogy csináljátok vissza az üzletet, vagy vállalja el, hogy fizeti a javítást, és te számlát viszel a javításról.

Ha nem hajlandó semmire, akkor meg irány a rendőrség, feljelentést teszel. (Ezt először neki mondd, a fenyegetés jó hatású szokott lenni, de ha ez se ér semmit, akkor tényleg feljelented, csalás miatt.)

Az mondjuk ellened szól, ha nem azonnal tettél panaszt az illetőnél.


(Nekem is volt már ilyen esetem, szintén Jófogáson, és sikerült is megkapnom a javítás árát.)


Egyébként: lehet, hogy csak egy cső van lecsúszva a helyéről. Olyan nincs, hogy összeillesztés fogná meg az olajat.

Ha más bajod nincs a fűrésszel, csak az olajfolyás, akkor szétszeded, és megnézed.

2018. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már régen vettem az a is probléma, és a doboz alján tünt fel először, hogy olajos nem foglalkoztam vele majd 2-3 nap után már vertem a fejem a falba miatta.


De tutti, hogy ezért adták el, na ezek után, hogy bizonyítsam?

2018. jan. 22. 17:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó állapot stb.
2018. jan. 22. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

2-3 nap után még simán lehetett volna írni az eladónak, ez még két év múlva is bizonyíték lenne, hogy a hiba fennállt a vásárlás idején, és ez alapján lehetne feljelentést tenni.

Hát, így 2-3 hónap után viszont már nemigen lehet bizonyítani, hogy nem te tetted tönkre. (Előző válaszom előtt figyelmetlenül olvastam át a kérdést, bocsi.)


Szóval, szerintem elképzelhető, hogy a szivattyú szétment, vagy leesett róla a cső. Lehet, hogy csak össze kell rakni, és minden oké, semmibe nem kerül.

Az is lehet persze, hogy szivattyút kell cserélni, ezt így szétszedés előtt nem lehet megmondani.

Ha esetleg a műanyag van elrepedve (az olajtartály fala), az ragasztható. (Bár ez nem valószínű hiba.)

Én a helyedben szétszedném, hátha valami teljesen egyszerű dolog.

Vagy ha egyáltalán nem értesz hozzá, akkor meg elviszed egy szerelőhöz. Nem fontos Stihl szaküzletbe, bárhol kereshetsz egy ismerős által ajánlott vagy újságban hirdető szerelőt, aki olcsón dolgozik.

2018. jan. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy videó felvételt csináltam, kibontáskor nehogy téglát kapjak! azon tisztán látszik a doboz alján lévő olajfolt.
2018. jan. 23. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!