Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakhatási lehetőség egyetemist...

Lakhatási lehetőség egyetemistáknak Budapesten? Magánkollégiumok?

Figyelt kérdés

Elsősorban kollégista szeretnék lenni, de elég necces, hogy felvesznek, mert elsőévesként csak a szociális pontok számítanak, ami az én esetemben nem lesz túl sok... Úgyhogy megpróbálom, de kell egy B terv is, ha esetleg valóban nem kapok helyet a kollégiumban. A szüleim támogatnak anyagilag, viszont nem tudnának kifizetni havi 130-150 ezer forintokat az albérletre (főleg nem a többi költség pl. utazás, rezsi stb. mellett), viszont nincsen ott se egy ismerősöm/barátom/rokonom, akivel ösze tudnék költözni (később, ha már ott is lesznek ismerőseim, barátaim, akkor nyilván ez is egy opció lesz). Azt pedig nem engednék meg a szüleim, hogy teljesen ismeretlen emberekkel költözzek össze egy albérletbe és őszintén szólva én sem szívesen tenném, mert szerintem az elég kockázatos és a környezetemben is történtek már nagyon csúnya dolgok (pl. a lakótárs nem fizetett, lehúzta pénzzel, meglopta, megerőszakolta). Persze, nem szabad mindenhez ennyire pesszimistán hozzáállni és előítéletesnek lenni, de valahol ez csak elővigyázatosság és gáz vagy nem gáz, én nem tudnék együtt lakni egy vadidegen emberrel, akit nem ismerek, nem tudok róla semmit és ennél fogva nem is tudok megbízni benne. Nyilván a kollégiumban is több ismeretlen emberrel laknék együtt, de számomra az sokkal biztonságosabb.

Magánkollégiumokat már nézegettem, ugyanakkor foglamam sincs, hogy mégis milyen lehet valójában mert nem ismerek senkit, aki már lakott volna magánkoleszban. Nekem egyelőre szimpatikusnak tűnik, mert a képek és leírás alapján jobbak az állapotok, mint az egyetemi kolikban és egyébként szerintem árban is rendeben vannak, mert ahogy nézegettem olyan 40.000-60.000 forint környékén mozognak (mindennel együtt). Eddig olyanokat találtam, hogy pl. Grassalkovich, Körúti magánkollégiumok, Galvani kollégium...Esetleg valakinek van tapasztalata bármelyikkel is? Ha másikat tud ajánlani, akkor azt is szívesen fogadom.

Már azt is néztem, hogy lehetséges, hogy egy hostelben is tudnék szobát bérelni hasonló áron azokra a napokra, amikor ott kell lennem (nem akarok életvitelszerűen Budapesten élni, tehát nem akarok kompletten odaköltözni és mindenképpen hazautaznék bizonyos időközönként, csak valahol kell aludnom, laknom, amíg ott tanulok).

Szerintetek?


2018. jan. 22. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt pont tegnap láttam, szerintem ha ráírsz a lányra, érdeklődve a koleszről, akkor biztosan válaszol a kérdéseidre.

2018. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Sok olyan lakás van ahol csak lány lakók vannak...

A hostelben mit csinálsz a zuhanyzóban? Ott is megerőszakolhatnak ilyen alapon...

2018. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

KICSIT túlaggódjátok a dolgot a családoddal.


A 130-150 ezres albérlet általában 4 felé oszlik, nem egy személy veszi ki.

Ha majd felvettek, akkor évfolyamtársakkal is kereshetsz majd albérletet.

2018. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, bárhol megtámadhat, megerőszakolhat akárki, akármikor. Ez nem változtat azon, hogy nem szívesen költöznék össze totál idegenekkel. Szerintem nem egyszerű dolog együtt élni egy-két emberrel, főleg, ha egyáltalán nem is ismered őket. Még régi barátok között is van olyan, akivel semmi pénzért nem költöznék össze még egy hónapra sem, nemhogy hosszabb időre, mert nem bírnánk egymást, nem tudnánk együtt lakni mert annyira más az életvitelünk stb...Ha majd lesznek ismerőseim, barátaim, akkor ez is egy opció lesz, hogy egy-két szaktársammal összecuccolok, de amíg semmit nem tudok róluk, addig nem.

2018. jan. 22. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Az gáz hogy 18 évesen ennyi fóbiád van.

Általában bulinak fogják fel az emberek az együttlakást, te már előre parázol mindenen. Milyen leszel ha megöregszel?

2018. jan. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én anno érdeklődtem magán koliknál, de mindegyik azt írta vissza, hogy abszolút telt ház van náluk, és rengetegen vannak várólistán...

(Szerencsére végül engem felvettek egyetemi koliba)


De! Sok sikert kívánok Neked hozzá!

2018. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Én amúgy azt nem értem, hogy mégis mit kell róluk tudnod ahhoz, hogy össze merj velük költözni? Ez olyan szőrszálhasogatás.

Ha elmész egy hirdetésre, ahol egy szobát lehet kivenni, akkor a lakótársaidat úgyis látod előtte, beszélsz velük, általában nem titok, hogy mit csinálnak, milyen munkát végeznek, miből élnek vagy épp tanulnak, és hol, mit, ezeket mindenki elmondja magáról. Sokszor már a beszédjükből, fogalmazásmódjukból látszik, hogy miféle emberrel van dolgod.

Az évfolyamtársaidról sem valószínű, hogy sokkal többet fogsz megtudni. Akikkel tényleg szoros barátságot kötsz, azokról nyilván többet, de egyébként mégis mi hasznát veszed annak, ha valakiről, aki csak lazább ismerősöd lesz, nem a kebelbarátod, megtudod, hogy milyen zenét szeret, mi a kedvenc filmje, hol nyaralt, hányszor rúgott be tavaly, mivel foglalkoznak a szülei, hány testvére van. Ezek miért lényegesek ahhoz, hogy azt mondd, hogy igen, veled összeköltözöm. Nem értem.

2018. jan. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%

Van alapja, szerintem is női lakótárs kell egy lánynak ,nem férfi.

Ezzel azonnal kizárhatjuk a felesleges kockázat tényét, minek a baj ,ha meglehet előzni?

Én sem örülnék ha a barátnőm másik pasival lakna együtt nah.

Bármi történhet ,igen ,ez egy aljas és gusztustalan világ ,ebből kell kiindulni.

2018. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!