Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ausztriából szeretnék hazakölt...

Ausztriából szeretnék hazaköltözni! Hogyan?

Figyelt kérdés

Az egész családom külföldön el, pár eve költöztünk ki. Én jártam iskolába, aztán dolgoztam, és most haza szeretnék költözni, a régi lakásunkba. Valahol olvastam, hogy addig nem tudok hazaköltözni amíg nincs munkám, de munkát nem tudok kapni amíg nem vagyok Magyarországra bejelentve. Elég kezdő vagyok ilyenekben, és szinte fogalmam sincs hogy kezdjek bele. Valaki tudna segíteni?

21n



2018. jan. 23. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Unió, schengen. Hallottál már róluk?

Gyakorlatilag olyan mintha csak egy utcával lejjeb költöznél a mostani városodban.

Természetesen nem kell ezt senkinek sem bejelenteni, csak mész. Ha a tiétek a lakás, akkor abba senki nem fog belekötni.

Ha pedig szükséges, akkor a kormányablaknál csinálsz egy lakcímkártyát arra a magyar címre.

2018. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És nem szükséges se munka, se semmi más ahhoz, hogy újra Magyarországon élhess.
2018. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem Svájc, hogy munka meg bejelentett lakcím kell, hogy megkaphasd a tartózkodásit :D


Hazamész, bejelentkezel a lakcímedre.

Tb, aztán már közben intézhetsz melót is.

2018. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ausztriában még mindig úgy tudják, hogy Magyarország=Balkán? :-)
2018. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Hát nekem ott kint nagy problémámnak kellene lennie,hogy én visszaköltözzek,ha már egyszer sikerült kint letelepednem.

Én csak látogatóba jönnék talán haza.

2018. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, mert nem biztos, hogy tényleg olyan egyszerű. És tényleg voltak ilyen kérdések, jó lenne megtudni.


Szerintem, a kérdezőnek nincs meg a régi lakása, csak valahogyan meg szeretné szerezni, vagy vissza szeretne oda költözni.


Szóval, amikor hazamegy, bemegy a kormányablakhoz, és mit kérjen legelőször. Lakcíme nincs, egy átmeneti helyen lakik, hoteltól a hajléktalanszállóig valahol, ahova nem kérhet lakcímkártyát. Munkája sincs még, csak valamennyi pénz van a zsebében, hogy ne haljon éhen, amíg állást talál.

Nincs magyar bankszámlája se.


Csak a hite, hogy minden rendben lesz. Mit kérjen elsőnek a hivatalban?

2018. jan. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A szuleim nem adtak el a lakast amikor kikoltoztunk epp azert, hogy ha nem sul el jol a dolog, legyen hova visszamennunk. Ok viszont nem akarnak visszamenni, csak en. Szoval igazavol csak munkam nincs. Es tenyleg erdekelt volna, hogy nehez e visszakoltozni, de ha igaz, hogy ha lakasom van csak oda kell atiratni a lakcimet, es kesz, hat egyszerubb mint gondoltam vegulis. De azert meg johetnek a kommentek. Koszonom.
2018. jan. 25. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gyere haza. De ez a magánvéleményem.

Mielőtt belevágsz, nézz meg állásportálokat, milyen fizetés van a szakmádban. Lakásod van, de rezsit, kaját, stb. fizetned kell, és úgy számolj, hogy a fizetésedből fizeted, nem a tartalékaidból. Nézz utána előtte, milyenek a napi kiadások.

Kicsit off, de kijött. Mert én meg kimenni akarok.

Ha itthonról mégy külföldre, akkor vannak ezek a dolgok, hogy lakásbérléshez Lohnzettel kell meg ilyenek.

Te Ausztriából egyszerűen haza tudsz költözni, becsomagolsz, jössz, kicsomagolsz. Okmányirodában, az önkormányzatnál bejelented a lakcímed, kapsz lakcímkártyát, ha leadtad, akkor személyit, navnál TB-t bejelented, szolgáltatásokat a lakásban (gáz, víz, villany) aktiváltatod, nevedre veszed, valami, ahogy megbeszélitek.

Keresel munkát.

De nem fogsz annyit keresni, mint kinn, csak egy-két szakma van olyan. Viszont minden fogyasztási cikk ugyanannyiba kerül vagy többe.

2018. máj. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!